Zonguldak’ta genç kızdan 15 gündür haber alınamıyor

DHA

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Özge Kocasoy, İstanbul’dan Ramazan Bayramı ziyaretine gelen kuzeni H.D. ve birkaç arkadaşıyla dolaşmak için evden çıktıktan sonrasında tekrar geri dönmedi.

Yılmaz Kocasoy, torunu Özge’nin, İstanbul’un Kaynarca ilçesi Kavakpınar Mahallesi’nde yaşayan ninesi ve H.D.’nin de babaannesi olan A.D.’nin evine götürüldüğünü iddia etti.

“Evlendirmek için kaçırdılar”

Yılmaz Kocasoy, bunun yanı sıra akrabası da olan eski dünürü A.D.’nin torunu Özge’yi, öteki torunu H.D. ile evlendirmek için kaçırdığını belirterek polise başvurdu. Polisin çalışmasında Özge Kocasoy bulunamadı.

“Üstümüze saldırdılar”

Yılmaz Kocasoy, telefonla görüştüğü A.D.’nin, Özge’nin yanlarında bulunduğunu dediğini belirterek, şunları söyledi:

Bayramın 2’nci günü, bunlar benim öteki torunum H.D. ile 3-5 arkadaş gezmeye gidiyorlar. Tabi anlaşmalıymış. İstanbul’dan telefon açıyor torununa A.D., ‘Sen bu kızı otomobille getir Kozlu’ya. Ben buradan otomobil gönderiyorum. Arabaya atıp getireceğiz’ demiş. Bir duyduk, kaçmışlar. Telefon ettik öbür tarafa. ‘Kız bizde yok’ deyip de inkar ettiler. Sonra zora gelince, ‘Tamam gelin. Anlaşalım. Kız bizde’ dediler. Buradan gittik oraya. Gittikten sonrasında ‘tamam’ dedik. Biz doğal olarak karakola anlatım verdik. Kayıp suç duyurusunda bulunduk. İstanbul’a gittik. Kızı, ‘Size teslim edeceğiz’ dediler. Oraya gidince de hepsi de üstümüze saldırdı. Kızın Çayırova’da bulunduğunu söylediler bize. Hani bizi oraya getirip orada bizi dövdürecekler, bizi kaybedeceklerdi.

“Bensiz durmaz”

İstanbul’da da yitik suç duyurusunda bulunduklarını, fakat polisin Özge’yi bulamadığını belirten Yılmaz Kocasoy, A.D.’nin ‘başlık parası’ öneri edip anlaşmaya çalıştığını öne sürerek, şu ifadeleri kullandı:

15 gündür kızımızla ne yapar ne eder? Ne telefon ne bir şey, haber alamıyoruz. Kızımızın bulunmasını istiyoruz. Kızımızı almak istiyoruz. 15 yaşlarında daha. Bana bunlar para öneri ediyorlar. O kızın ben neyini kocaya vereyim ufak yaşta. Çocuk da ufak zaten. Evlendirmek istiyorlar. ‘Gelin anlaşalım’ diyorlar. Buradan, antak kalma programına gittik yalandan. Kızımızı da sakladılar. Konuşamıyoruz kızla, bir haber alamıyoruz 15 günden beri. Ne yaptı? O dedesiz durmaz. O bensiz durmaz, benim kızım. Ben büyüttüm onu. Annesi babası değil, ben büyüttüm onu. Kesinlikle bensiz durmaz.

“Abla dön artık”

Özge’nin kardeşi 13 yaşındaki Miraç Kocasoy, ablasına seslenerek, “Herkes ağlıyor, ben de üzülüyorum. İçime atıyorum hep, ağlayamıyorum. Arasın bizi. Bizimkiler hep ağlıyor, hepimiz perişan. Çok özledik. Abla geri dön artık. Herkes seni özledi.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*