Zonguldak’ta amatör lig hakem ve futbolcuları depremde hayatını kaybedenleri andı

Zonguldak’ta amatör ligde oynanan futbol karşılaşmasında yargıcı ve futbolcular, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta gerçekleştirilen depremlerden etkilenen illerin adlarını okuyarak depremzedeleri andı.

Süper Amatör Lig’de oynanan Elvan Pazarcıkspor-Akınspor karşılaşması öncesinde depremde hayatını kaybedenler için hürmet duruşunda bulunuldu.

Futbolcular, yargıcı İsmail İnam’ın organizesinde depremden etkilenen illerin adlarını yüksek sesle okuyarak, depremzedeleri andı.

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, “Bu zelzele felaketinin yaralarını sarmak için 3-4 Mart’ta başlayan müsabakalarımızla biz de bir nebze olsun onları unutmadığımız belirtmek adına bu şekilde bir şey yaptık. Şehirlerimizin adını anıp hepsinin burada bizlerle birlikte bulunduğunu göstermek, bir nebze de olsa ortamı yumuşatmak istedik. Felakette hayatını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza da acele şifalar diliyorum.” diye konuştu.

Hakem İsmail İnam, “Birlik ve beraberliğin sahalara, tribünlere yansıdığı müsabakalar olsun istiyoruz. Bunun için de bu şekilde bir şey yapma gereği duydum. Futbolcular, yöntem ekip, sağ olsunlar bizlere destek oldular. Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*