Zeynep Şenpınar’ı katleden boksör Ahmet Kemaloğlu cezaevinde ölü bulundu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan 24 yaşındaki Zeynep Şenpınar’ı katleden böksör Selim Ahmet Kemaloğlu cezaevinde yaşamını son verdiği iddia edildi.

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutulan Selim Ahmet Kemaloğlu’nun tek olarak kalmış olduğu odada, saat 08.00 sıralarında karyolanın üst tarafına çarşafla asılmış ölü bedeni bulundu. İntihar etmiş olduğu belirlenen Kemaloğlu’nun cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ne olmuştu?

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, Kemaloğlu’na ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Şenpınar ailesinin avukatları, mahalli mahkemenin kararıyla alakalı olarak itirazda bulunmuş oldu ve dosya İzmir Bölge Adli Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’ne gitti. İstinaf Mahkemesi, meydana getirilen itirazı reddederek verilen sonucu hukuka makul buldu. İstinafın sonucu sonra temyiz isteminde bulunulmuş oldu ve dosya Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi’ne gitti. Daire heyeti, dosyayla alakalı olarak temyiz incelemesini tamamladı.

Heyet, sanığın cezai ehliyetine dair alınan raporun kifayetsiz ve usulüne makul olmadığına, sanık ile alakalı mevzubahis eylemin canavarca hisle, eziyet çektirerek ve gövde bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan şahsa karşı işlenmesi sebebiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasından yargı kurulması gerektiğine yönelik itirazları reddetti.

Daire heyeti, 22 Ekim’de Selim Ahmet Kemaloğlu’na verilen müebbet hapis cezasını onadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*