Yeşil Sol Parti’nin Doğubayazıt seçim bürosu açıldı

AĞRI – Yeşil Sol Parti’nin, Doğubayazıt seçim bürosu açıldı. Açılışa HDP ve DBP ilçe eş başkanları, Yeşil Sol Parti Ağrı mebus aday adayları ve birden fazla yurttaş katıldı.

İsmail Beşikçi Caddesi üstünde oluşturulan büro önündeki kalabalık, seçim mitingini aratmadı.

Seçim bürosunun açılışının sonrasında konuşan HDP Doğubayazıt İlçe Yöneticisi Suat Yiğit, 7 Haziran 2015 tarihinde meydana getirilen genel tarzı ve 31 Mart 2019’da meydana getirilen mahalli tarzı hatırlattı. Yiğit, “AKP – MHP ittifakı karşısında demokratik mücadelemizin ve kaybettirme stratejimizin ciddi miktarda başarıya ulaştığına tanık olmadık mı? 7 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde ilk kez bu ülkenin değişik kimlikleri bürokrasi sahnesine beraber çıkmayı başararak, ‘demokrasiyi inşa etmeye talibiz’ demediler mi? Sarsılmaz sanılan mevzilerini yer yeksan ettik ve derhal her büyükşehri terk ettiler. Bu sefer sarayı da terk edecekler” dedi.

Yeşil Sol Parti Doğubayazıt İlçe Eş Sözcüsü Cemil Koç da cumhur İttifakı’nın tarzı kaybetmemek için başvurmadık yol bırakmayacağını ve ittifakın elindeki en büyük silahın ‘algı’ bulunduğunu belirtti. “Erdoğan ne yapar ne eder kazanır. Kaybetse bile kaos çıkarır” gibi söylemlerin dağılmaya başladığını söyleyen Koç, “Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Bu, toplumun tarzı ciddiye almamasına, seçim sandığına gitmemesine niçin olur. Bu, tek erkek düzeninin dümen suyuna girmek demektir. İstanbul seçimleri örneği halen güncelliğini koruyor” şeklinde konuştu.

Açılışın sonrasında İsmail Beşikçi Caddesi’nde davullu, zurnalı, halaylı, meşaleli yürüyüş yapıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*