Yeni Toyota Prius tasarımıyla Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldü

Şirketten meydana getirilen açıklamaya göre, Toyota, lider modeli Prius ile yenilikçi teknolojisini yeni tasarımıyla birleştiriyor.

Beşinci nesliyle pazara sunulan Prius, hibrit ve plug-in hibrit seçeneklerine sahip.

Bununla beraber Yeni Prius, tamamiyle güncellenen tasarımıyla da ses getirmeyi başardı. Toyota’nın ikonik kama şekli, beşinci nesil Prius’ta zarif ve modern bir halde evrimleşiyor. Bu hareketli dizayn Prius’un prestijli 2023 Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazanmasını sağladı.

Prius’un 25 yıldan daha uzun zamandır bir imzası haline gelen bu tasarımı, yeni nesilde coupe seçimi bir siluet ve sportif dokunuşlarla yeni bir seviyeye taşınıyor.

Siyah ağırlıklı geniş hayat alanı sunan kabinde, şık ve ahenkli bir atmosfer oluşturuluyor. Yeniden geliştirilen gösterge paneli ise, kullanışlı ve huzurlu kullanım ile bütün yolculukların eğlenceli geçmesini sağlıyor.

Toyota Prius’un ilk bakışta dikkat çeken tasarımını takdir eden Red Dot Tasarım Ödülleri, senelik 20 bin civarında müracaat ile hayattaki en büyük dizayn yarışmalarından biri olarak öne çıkıyor.

Red Dot Tasarım Ödülleri’nde 60 yıldan daha uzun süredir “Ürün Tasarımı”, “İletişim Tasarımı” ve “Tasarım Konsepti” kategorilerinde yenilikçi tasarımlar taçlandırılıyor.

Yeni Prius, 43 üyeden oluşan internasyonal bir jüri tarafınca bütün başvuruların değerlendirilmesinin sonrasında “Ürün Tasarımı” kategorisinde en yüksek ödül olan “En İyinin En İyisi” unvanına layık görüldü.

patronlardunyasi.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*