Vodafone, İlk NFT Koleksiyonu İçin Bu Altcoin’i Seçti! Onaylandı

27 Haziran’da ortaya çıkan, telekomünikasyon devi Vodafone’un ilk NFT koleksiyonunu başlatacağı yönündeki spekülasyonlar, resmen onaylandı. Vodafone daha ilkin ipuçları vermişti, ama NFT hamlesini resmi olarak onaylamamıştı. Şimdi bir temsilci hangi altcoin ağını kullanacaklarını duyuruyor.

Vodafone, bu altcoin ağında ilk NFT’lerini piyasaya sürmeyi planlıyor

Vodafone’un NFT planları hakkındaki söylentiler, 27 Haziran’da firmanın Twitter hesabından yapmış olduğu ilan ile ortaya çıktı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz suretiyle Vodafone, bu tarihte, “Cardano’da NFT’ler var mı?” diye yazdı. Bundan bigün sonrasında Vodafone Germany, Discord sunucusundan Cardano tabanlı NFT’lerini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Şirketin Discord kanalında bir temsilci şunları söyledi:

Evet, bu sene bir NFT koleksiyonu çıkarmayı planlıyoruz ve bunun için Cardano ağını kullanmak istiyoruz.

https://twitter.com/vodafoneservice/status/1673651108592381953

Temsilci, Vodafone Almanya’nın “topluluk, sürdürülebilirlik ve cross-chain olanaklar” sebebiyle Cardano (ADA) ağını tercih ettiğini söylüyor. Ayrıca, Vodafone’un planlarının hemen hemen başlangıç ​​aşamasında bulunduğunu belirtti. Şirketin tokenlerin ne tür yarar ve faydalar sağlayacağına karar vermediğini ama Discord topluluğunun ilk 1000 üyesinin ödül alacağını paylaştı.

Bu arada, proje şimdilik yalnızca Vodafone Almanya ile sınırı olan olacak. Ancak firma internasyonal topluluk üyelerini dahil etmenin yollarını araştırıyor. Temsilci, erişimi kısıtlayan bir “white list” olamayacağını da laflarına ekledi. Son olarak, topluluğun rastgele bir airdrop bağlantısına tıklamaması konusu ile ilgili uyardı

NFT planları NMKR için bir fırsat sunuyor

Vodafone, dünyanın en büyük dokuzuncu telekom şirketidir. Şirket, o senenin senelik tutanağına göre 2020’de 52,2 milyar dolar gelir elde etti. Bu nedenle, son olarak NFT hamlesi dikkate kıymet bir benimseme örneğidir. Kripto topluluğu için NFT alanında yeni fırsatlar sunacak. NFT oluşturma platformu NMKR’nin kurucusu ve CEO’su Patrick Tobler, 28 Haziran’da haberler ile ilgili yorum yaptı. Şirketinin Vodafone’un koleksiyonundaki NFT’leri basmaktan direkt olarak görevli olacağını doğruladı.

Cardano ne durumda?

Ethereum, Solana ve Polygon gibi öteki Blockchain’ler TVL’de düşüş kaydederken, Cardano’nun ağ kıymeti yükseliyor. Ancak ADA, son fiyat düzeltmesi göz önüne alındığında öteki bir yoldan gitmeyi seçti. Cardano Feed’in son raporu, ADA’nın TVL açısından öteki kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu. Tweet’e göre, geri kalanı ağ değerlerinde düşüş kaydederken, Cardano TVL yükseliş ivmesi kazandı.

DeFiLlama’nın verileri, 11 Haziran’daki hafifçe düşüşün sonrasında TVL’sini bir kez daha kuzeye doğru hareket etmeye başladığını ve bunun ümit verici göründüğünü ortaya koydu.

TVL dışında, bu hafta Voltaire’de, bir başlangıç ​​Asgari Uygulanabilir Yönetim (MVG) çerçevesi kurmak için CIP-1694 üstüne görüşmeler devam etti. Rapor ilaveten ağ için yenilenmiş istatistiklerden de bahsetti. Buna göre Cardano’nun toplam prosedür sayısı 69 milyonu aştı. Yerel token sayısı 8,44 milyona ulaşırken, Cardano’da başlatılan proje sayısı 130’a ulaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*