Vakıf Katılım’dan çiftçilere özel Tarım Destek paketi

Katılım finans sektöründe referans kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Vakıf Katılım, finansal yaşamı destekleyen ve kolaylaştıran hizmetler sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin kalkınması ve internasyonal rekabette daha da güçlenmesi için 4İ (İmalat, İstihdam, İhracat ve İnovasyon) alanlarında yardımcı paketleri sunan Vakıf Katılım, sürdürülebilirlik gösterimi kapsamında Tarım Bankacılığı çalışmalarını başlatıyor. 

Tüm dünyada sürdürülebilir ziraat imkanlarının artırılması; gıda, ziraat ve hayvancılık sektörüne yardımcı sağlanması gün geçtikçe daha çok ehemmiyet arz ediyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım da “Ortak Geçmiş Ortak Gelecek” vizyonuyla çalışmalar yürütüyor. Son olarak hayata geçirdiği Tarım Bankacılığı ürünleriyle üreticinin ve çiftçinin yanısıra yer alıyor. 

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik “Tarım Bankacılığı çalışmalarımız kapsamında Tarım Destek Finansman Paketi’ni sunmaktan büyük saadet duyuyoruz. Paket ile çiftçilerimizi ve ziraat sektörümüzü destekliyor; uzun ve esnek vadeli ziraat finansmanları ile ülkemizin ortak geleceğinde büyük oranı olacağına inandığımız üreticilerimize tam yardımcı sağlıyoruz. Tarımda sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında, girdi üreten firmaların sulama ve elektrik maliyetini düşürmenin yanı sıra hanım ve genç istihdamına da katkı sağlamayı hedefliyoruz. Her vakit üreticilerimizin yanısıra olacak, ülkemiz ziraat sektörüne kıymet katmaya devam edeceğiz. Esnek vadeli ziraat finansmanı ürünleriyle üreticilerimize yardımcı veriyor, tarımsal işletme finansmanlarının yanı sıra kalifiye tarımsal projeler ve ziraat makineleri finansal kiralaması gibi yatırıma yönelik finansmanlar da sunuyoruz” dedi.

Ferah Kart üreticilere hasat dönemine makul ödeme çözümleri sunuyor

Üreticilere yönelik esnek ve uzun vadeli ödeme çözümleri sunan Vakıf Katılım, Ferah Kart ile de hükmi şahıs üreticiler için tarımsal harcamalar, araç-gereç ve ham madde alımları gibi gereksinimler için hasat devri vadeli finansman imkânı sağlıyor. Esnek, uzun vade ve avantajlı oranlar içeren ziraat finansmanlarının yanı sıra Devlet Destekli Tarım Sigortası (TARSİM) ile tarımsal üretimlerini de garanti dibine alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*