Türkiye’nin köklü turizm firmalarından Didim’e 400 milyon euroluk yatırım

Türkiye son yıllarda dünya jet sosyetesinin uğrak noktalarından biri oldu. Bu noktaların başlangıcında ise Bodrum geliyor. Ancak son dönemde Aydın’ın gezinsel ilçesi Didim, lüks gezim yatırımlarının yeni gözdesi. Sabah gazetesinden Metin Can’ın haberine göre Türkiye’nin en köklü gezim firmaları Didim’de aşağı yukarı 400 milyon euroluk yatırımın startını verdi. Barut Hotels 140 milyon euroluk yatırımı için gün sayıyor.

Özak-Ela Excellence, Akra Grubu ve Six Senses Hotels de bölgeye gezim yatırımı için kolları sıvadı. Anex ve Duja Grubu da bölgede tesis satın aldı.Barut Hotel’in Didim’deki oteli Mayıs 2024’te açılacak. Anda Barut Collection&BAYOU Villas’da 547 odanın yanı sıra üst derslik müşteriler için de 14 villa inşa edecek.

“MİLYARDERLER LİGİNDE YER ALAN İSİMLERİN TATİL YAPABİLECEĞİ BİR YER”

Lara Barut ve Anda Barut Collection Genel Müdürü Cem Karacan, otelin 200 dönüm arazi üstüne kurulacağını söyledi. Karacan, yatırım hakkında şunları söyledi:

“Didim iki havalimanının ortasında bulunan bir lokasyona sahip. İzmir ve Bodrum havalimanlarından bölgeye hızlıca ulaşım sağlamak mümkün. Bizim bölgeye yatırım yapmamızda bir diğer itici güç ise Didim’in kültürel ve tarihsel zenginliği oldu. Bölge 12 ay turizme imkân sağlıyor. Didim’deki yatırımımız bölge halkında da büyük coşku oluşturdu. Bu yatırım Türk turizmindeki yeni bir kırılım olacak. Dünyadaki milyarderler liginde bulunan adların Türkiye’de dinlence yapabileceği yeni bir lokasyon oluşturuyoruz”

Didim’deki yatırımın grubunun bugüne kadarki en büyük otel yatırımı olduğu bilgisini veren Karacan, “Personel alımlarımız ve eğitim süreçlerimiz başladı. İstihdamı bölgeden sağlayacağız. Aynı zamanda organik bir besin eko sistemi kuruyoruz” dedi.

145 BİN TURİST, 1.1 MİLYON GECELEME

Türkiye’de Akdeniz Bölgesi’nin ilk Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikalı otellerine haiz olduklarını söyleyen Karacan, “Otellerimiz yeşil enerji kullanmayı sürdürecek. 8 tesiste, 2 bin 200 oda, 5 bin 500 döşek ve 2 bin 500 çalışanımız var. Geçen sene 145 bin turisti ağırladık ve 1.1 milyon gecelemeye ulaştık” diye konuştu.

Didim’e 150 milyon dolarlık yatay mimari esaslı bir yatırım yapacaklarını açıklayan Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık şu ifadeleri kullandı:

“Didim hem kültürü hem de doğası ile bu şekilde bir yer. Biz de yatırımlarımız da buna dikkat etmeye başladık. Şu an proje aşamasına geldik. Yakın zamanda da startı vereceğiz. Didim’deki yatırımımız Türkiye turizmini en üst lige taşıyacak şekilde olacak”

patronlardunyasi.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*