Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: Borç 105 milyon euroya geriledi

Trabzonspor Kulübü’nün 52. Divan Genel Kurulu toplantısı dün Kadir Özcan Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Cumhuriyet’in 99. yılı sebebiyle Türk bayraklarıyla donatılan salonda genel heyet öncesi 10. Yıl Marşı söylendi. Başkan Ahmet Ağaoğlu çoğu hususta değerlendirmede bulunurken, şunları söyledi:

– 185 milyon euro gibi bir borç yüküyle devraldığımız kulübümüzün bugün 105 milyon euro civarında bir borca gerilediğini görüyoruz. Geçen seneki gelirlerimiz 791 milyon, giderlerimiz 870 milyon, bunların oldukça büyük bölümünü kur farkı ve ürem gideri oluşturuyor.

– Şampiyonlar Ligi’ni play-off’ta kaybettik, 12 milyon euro kaybımız oldu fakat altyapıdan yetiştirdiğimiz 19 yaşındaki Ahmetcan’ı Ajax’a 9,5 milyon euroya sattık. Bir yandan verdiğimiz açığı altyapıdan yetişen çocuk kapattı.

– Bu sürem kadroda ahenk problemi yaşadık. 5-6 yeni futbolcuyla oynadığımızı düşünecek olursak tekrar yapılanma sözkonusu. Son gün gerçekleşen transferler zaaftan oluşmadı. Talip olduğumuz oyuncuların 10-12 milyon euro olan bonservislerini 3-4 milyona düşürebildik.

– Ligde şampiyonluk mücadelesi veren 5-6 kulüp var ve Trabzonspor bunlardan bir tanesi. Mayıs ayı geldiğinde hakemin bitiş düdüğüyle şampiyonun kimin olacağını hep beraber görüp alkışlayacağız. İnşallah alkışlayacağımız ekip Trabzonspor olacaktır.

– Yeni havaalanı projesinde maalesef tesislerimizin yüzde 90’ı istimlaka gidiyor. Trabzon şehrinin daha büyük bir havaalanına ve aşağıya doğru tüm spor tesislerini içerisine alarak tekrar bir yapılanmaya ihtiyacı bulunduğunu düşünmüyorum. Buna sonuna kadar direnç gösteririm. Başarısız olursam bırakır giderim. Trabzonspor’u öyle bir tesisten yoksun etmek Trabzonspor’a yapılacak ihanetlerin en büyüğüdür.

‘29 senelik kiralama için direktif verildi’

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Şenol Güneş Spor Kompleksi’ndeki stadı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret ettiklerinde 29 yıllığına kiralama talebinde bulunduklarını bildirdi. Ağaoğlu, “Mevcut yasaya göre stat birer sene kiralanabiliyor ve stadımızın altında oldukça büyük ekonomik katkı sağlayacak tesisleri kiraya verme şansımız yok. Sayın Cumhurbaşkanımız, Spor Bakanıyla görüştü, 29 senelik kiralama konusu ile ilgili direktif verdi. Sonrasında Spor Bakanımız kiralama konusu ile ilgili çalışmanın hazırlandığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulduğunu anlatım ettiler. Kulüpler Birliği olarak Cumhurbaşkanımız ile tekrar görüşeceğiz ve fırsat bulursam mevzuyu kendisine ileteceğim” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*