TPAO İŞKUR üzerinde 24.485TL maaş ile işçi alımı! Müracaat bugün bitiyor

Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki (TPAO) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR üstünden KPSS kaidesi olmaksızın 17 uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Brüt Fiyat (Sosyal Yardım, Tazminatlar ve İkramiye Dahil) 24.485,52 TL maaş ile istihdam edilecek adaylardan, YDS ve TOEFL puanı aranıyor. Müracaat kuralları ve tarihine ait dört gözle beklenen bütün teferruat ise yeniden İŞKUR üstünden bütün ayrıntılara açıklandı. 

BAŞVURU TARİHİ

Türkiye Petrolleri Anonim Paydaşlığı uzman yardımcısı alımı müracaatları 26 Ekim 2022 tarihinde başladı. adaylar 31 Ekim 2022 tarihine kadar İŞKUR üstünden çevrimiçi olarak müracaatlarını tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

TPAO UZMAN YARDIMCISI ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR (İŞKUR)

TPAO uzman yardımcısı alımı başvurusu yapabilmek için ilk önce İŞKUR aleni ilanlar sayfasına esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx giriş yapmanız gerekiyor. Ardından “İşyeri Unvanı” yazan kısma ” TÜRKİYE PETROLLERİ AO.” yazarak orta sekmesine tıklayın. Kaşınıza listelenen ilanlar ortasından başvuru kurallarını taşıdığınız ilana giriş yaparak, E-Devlet şifresini yardımı ile başvuru sürecini tamamlayın.

İLANA AİT GENEL HUSUSLAR

1 İlan kurallarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde esube.iskur.gov.tr web sitesinden “İş Arayan” linki üstünden TC hüviyet numarası ve gizyazı ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıyeten hizmet noktalarından ve Alo 170 çizgisi üstünden de müracaatlar yapılabilir. Son başvuru zamanı dinlence gününe rastladığında müracaatlar takip eden birinci iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Müracaat başlangıç tarihleri birebir olan, tıpkı amme kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlan kaidelerini taşıyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli KPSS puan çeşidinden minimum 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilir.

4) İlana başvuru meydana getirecek öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli sıralama ya da genel liste) başvuru sırasında işaretleyerek seçer. Müracaat mühleti bittikten sonrasında sıralama değişikliği istekleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye doğal olarak meslek mesleklerde puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihindeki evraklardan başlanmak üzere öncelik evrak tarihlerine nazaran aleni iş sayısının beşer katı son aday listeleri sınav yapılmak üzere istek sahibi amme kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, duyuru koşullarına ait olarak; eğitim durumu, deneyim, öncelik durumu, mesleksel evrak, yabancı lisan kuralı vb. evraklarını ilanı veren amme kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Doküman teslim zamanı ve yeri, ilanda ya da amme kurum ve kuruluşunun web sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler ya da yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan bireylerin yerine amme kurum ve kuruluşunun seçimine nazaran sıralamada bulunan diğeri bireyler dâhil edilebilir. Evrak teslimi ve kontrolü emekçi alımını meydana getirecek amme kurum ve kuruluşunun seçimine nazaran imtihandan evvel ya da sonrasında yapılabilir.

7) İmtihan günü, saati, yeri ve imtihana katılmaya hak kazanan adaylar, personel alımını meydana getirecek amme kurum ve kuruluşunun web sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, bildirim mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına haiz olanlardan, müracaatta bulundukları ilana işverence çağrı edildikleri hâlde zorlayan sebepler haricinde icabet etmeyen, imtihana katılmayan, işi reddeden ya da kamuda daima personel statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının personel taleplerine meydana getirilen müracaatlarda şahısların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, vilayet ya da bölge seviyesinde yayımlanan personel taleplerinin başvuru müddeti içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların müracaatları kabul edilmez. İkamet değişikliği hakkında olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden meydana getirilen sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde sürecin yapıldığı tescil zamanı temel alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru mühleti içerisinde İŞKUR ünitelerine ibraz etmeleri durumunda alakalı işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe karşıt evrak verenlerin ya da beyanda bulunanların müracaatının geçersiz hale getirilmesi ve işe katılması sürecinin iptaline ait İŞKUR ile istek sahibi amme kurum ve kuruluşlarının yasal süreç yapma hakları gizlidir.

RESMİ İLAN METNİNE ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*