Togg, TİGEM Karacabey Harası’nda şampiyon atlarla yarıştı

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası Togg, yetiştirdiği yarış atlarıyla dünyaca meşhur olan TİGEM’in Karacabey Harası’nda şampiyon atlarla yarıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyareti sırasında Karacabeylilerin büyük alaka gösterdiği Togg’u yeniden ilçeye getiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, aracın direksiyonuna geçerek soluğu TİGEM Harası’nda aldı. Yetiştirdiği şampiyon yarış atlarıyla sıklıkla ülke gündemine gelen TİGEM’in Karacabey Harası’nı ziyaret eden Başkan Özkan, şampiyon atlar ile mini bir yarış yaptı. 1 numaralı manejdeki safkan yarış atları çim zeminde koşarken, Togg da derhal tarafındaki toprak yolda sürat yaptı. Daha sonrasında 2 numaralı maneje geçen Başkan Özkan, burada ise yarış atlarına Togg ile antrenman yaptırdı.

“Geçmişle bugünü, geleceği buluşturduk”

Togg’u niçin yarış atlarıyla buluşturduğunu özetleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “TİGEM Harası’nda Osmanlı döneminden beri dünyaca meşhur safkan yarış atları yetiştiriliyor ve muhtelif dönemlerde meydana getirilen müzayede ile satılıyor. Burada bulunan Arap taylarımız da gelecek günlerde Veli Efendi Hipodromu’nda satışa sunulacak. Bir tarafta dünyaca meşhur Karacabey Haramızdaki atlarımız, öteki yanda da Türkiye Yüzyılı yürüyüşünde mühim bir kilometre taşı olacak Togg otomobilimiz, bizim medarı iftiharımız. Bu atlarla Togg’u buluşturmanın, Karacabey’de bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir tarafta geleneğimizden gelen, Orta Asya kültüründen beri bizi temsil eden, bizlere en yakın olan canlı türü atlarımızla birlikteyiz. Bir tarafta da geleceğimizin teminatı, teknolojik yatırımların şu andaki gözdesi Togg otomobili. Geçmişle bugünü, geleceği buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Klasik araçlar Togg ile boy gösterdi

Haradaki buluşmanın sonrasında şehir merkezine geçen Ali Özkan, burada da Togg ile klasik araçları bir araya getirdi. Klasik araçlarla Togg’un ilçe merkezinde yapmış olduğu konvoya Karacabeyliler büyük alaka gösterdi. İlçe turunun sonrasında Cumhuriyet Meydanı’ndaki belediye binasının önüne çekilen Togg, vatandaşların seyrine sunuldu. Togg’u yakından inceleyen vatandaşlar hem Togg ile hem de Başkan Özkan ile bolca bol resim çekindiler. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Otomobil

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*