Togg T10X’in Türkiye satış fiyatı belli oldu

Togg, ilk modeli T10X’in Türkiye satış fiyatını açıkladı.

İki değişik donanım seviyesi ve iki batarya seçeneğiyle ön siparişe sunulan Togg T10X 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine haiz olacak. Model için 16- 27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr internet sitesi üstünden ön siparişler alınacak. Fiyat aralığı batarya ve donanıma göre 935 bin TL ile 1 milyon 215 bin TL aralığında olacak.

523 kilometre menzil seçeneği

Togg, C-SUV segmentine yönelik tasarlanan markanın ilk modeli T10X ismini Türkiye’yi özetleyen T harfi, üstüne inşa edilmiş olduğu C segmenti platformu 10 rakamı ve SUV beden tipini anlatım eden X harfinden alıyor.

İki donanım seviyesi ve iki batarya seçeneği

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki değişik batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere haiz olacak. WLTP verilerine göre T10X’in 52,4 kWh kapasiteye haiz batarya opsiyonu 16,7 kWh/100 km, 88,5 kWh kapasiteye haiz batarya opsiyonu ise 16,9 kWh/100 km tüketim değerine sahip.

Üç değişik kombinasyon ise V1 RWD Standart Menzil, V2 RWD Standart Menzil ve V2 RWD Uzun Menzil olarak tanımlanıyor.

Çift motorlu T10X AWD 29 Ekim’de hususi seri ile yollarda olacak

T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) sürümü ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle beraber yollara çıkacak.

Togg T10X, süratli şarj ile 28 dakikadan daha hızlıca yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor.

Trumore

Akıllı hayat çözümleri de geliştiren Togg, bu çözümlerini Trumore dijital platformu üstünden kullanıcılarla buluşturuyor. Trumore platformunu oluşturan Earn.more (Kazan), Go.more (Gez), Play.more (Eğlen) ve Scale.more (Geliştir) başlıklarında mobilite ekosisteminin bütün fırsatlarını sunuyor.

12,3 inç gösterge monitörü ve 29 inç bilgi-eğlence ekranından oluşan 41,3 inç uçtan uca monitör deneyimi, 8 inç dokunmatik denetim ekranı, vasıta içi toplumsal kamera, yüksek süratli mobil internet ve wifi hot spot özelliğiyle Snapdragon işlemcili dijital kokpit, T10X’de standart olarak sunuluyor.

Kullanıcıların şahsi verilerini ve akıllı cihazın dijital güvenliğini blok zinciri teknolojisiyle elde eden Togg T10X’in, Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenliğinin degerlendirildiği bağımsız Euro NCAP programının bütün testlerinden en yüksek düzen olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlandığı belirtiliyor. T10X standart olarak sunmuş olduğu 7 tane hava yastığı, dayanıklı ve ileri düzen sürüş asistan sistemleriyle de öne çıkıyor.

T10X, devamlı öğrenme ile olgunluğunu geliştirebilen ve uzaktan güncellemeler (OTA: over-the-air) ile devamlı kendini yenileyebilen şoför yardımcı sistemleri vasıtası ile sürüş güvenliği ve konforunu yükseltiyor. Model, trafik işareti idrak etme sistemiyle beraber çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici ve akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazıyla beraber 2. düzen otonom sürüşü kullanıcılarına sunuyor. T10X Türkiye’de ve sınıfında ilk kez yoğun trafik pilotu asistan hususi durumunu sunarak kullananların 15km/saat hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10X’in kontrolünde ilerlemelerini sağlayacak. Bu özellik, 2023 yılı içinde uzaktan güncellemeler (OTA: over-the-air) ile V2 donanım seviyesi ve lansman hususi paketine haiz olan akıllı cihazlarda etken hale gelecek.

T10X’in tasarımında Anadolu topraklarının köklü simgelerinden biri olan lale figürü öne çıkıyor. Modelin yoldaki imzası olarak algılanacak ön ızgarasında, jantlarında ve iç mekan detaylarında lale figürleri yer alıyor. Keskin hatları ve kesintisiz dış dizayn çizgileri ile kullanıcısını karşılayan T10X’in iç tasarımında da özenle seçilmiş, kaliteli ve şık malzemelerle beraber yüksek teknoloji yer alıyor.

Orta konsol, T10X’in iç mekanının en mühim yoldam ve fonksiyon özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Uçak kokpitini hatırlatan biçim üstünde vites ve elektronik park freni işlevlerini barındıran konsol, ergonomisiyle dokunmatik kumanda ekranının denetim edilmesine de yardımcı oluyor. Dijital asistan özelliğiyle kalabalık buton karmaşasından kaçınılmış.

Aracın renkleri ise daha ilkin açıklanmış olduğu gibi mavi, kırmızıyı, siyah, gri, bej ve beyaz…

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazını mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: “İlk günden itibaren, küresel boyutta rekabet edebilir ve fikri mülkiyeti yüzde 100 Togg’a, Türkiye’ye ait bir mobilite teknoloji markası geliştirmek ve kullanıcıyı merkeze alarak akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin çevresinde hepimiz için erişilebilir ve hepimiz tarafınca geliştirilebilir bir ekosistem kurmak hedefiyle yola çıktık. Geride bıraktığımız beş yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik ve laf verdiğimiz gibi mart ayında akıllı cihazımızı kullanıcılarla buluşturuyoruz. Kullanıcılarımız internet sitemiz ya da Trumore uygulamamız üstünden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak suretiyle 2023 süresince teslim edeceğiz. Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan oldukça daha ötesini sunarak, konforlu ve problemsiz bir mobilite tecrübesi yaşatmayı hedefliyoruz.”

Togg T10X çekiliş yöntemiyle kullanıcıyla buluşacak

Togg T10X, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarıyla 2023 yılı süresince buluşacak. 16-27 Mart tarihleri arasında T10X için togg.com.tr ve Trumore uygulaması üstünden ön sipariş süreci gerçekleşecek. App Store, Google Play ve App Gallery üstünden kullanıma sunulan Trumore programını indiren ya da Togg websitesi üstünden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı vasıtasıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak. Çekilişe katılan kullanıcılar, avans öncesi akıllı cihazlarını modelinden rengine konfigüre edebilecek. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle de ön sipariş sahipleri belirlenecek.

Ön sipariş devri sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle beraber belirlenecek. Teslimat zamanı belirlenirken seçilen versiyonun aşağı yukarı teslimat devri ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak.

Örneğin Kasım 2023’ten itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 953 bin TL’lik V1 standart menzil için ön sipariş geçen bir kullanıcı çekilişte birinci sırada yer alması halinde, (1/12.000), V1 standart menzil opsiyonunun ilk teslimatı bu kullanıcıya yapılacak.

>

Kaynak: Carmedya.com / Otomobil

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*