TOBB 79. Genel Kurulu gerçekleşti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu sonrası konuşan Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Kazım Yılmaz, “Türk iş dünyasının çatı kuruluşunun başkanı, Türkiye sevdalısı, camiamızı her vakit ve her platformda gecesini gündüzüne katarak milli ve internasyonal arenada başarılı bir şekilde temsil eden değerli M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutlama eder, görevinde başarılar dilerim” dedi.

Kuruluşunun 71. yılını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79. Genel Kurulu TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, bütün oda ve borsaların iştirakleriyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleşti. Genel Kurula, Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Meclis Başkanı Hacı Toraman, Borsa Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Mehmet Arslan ve Genel Sekreter Sercan Yaşar katılım sağlarken Borsa Meclis üyeleri de katıldı. Programı iki günden oluşan genel kurul, oda ve borsa başkanlarının Anıtkabir ziyareti ile başladı. Programın birinci gününde Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımı ile TOBB 79. Genel Kurulu kapsamında Birlik merkezinde düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde konuştu. Hisarcıklıoğlu, konuşmasına senenin başlarında yaşanmış olan zelzele felaketine değinerek 6 Şubat’ta gerçekleştirilen depremlerde vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Hisarcıklıoğlu, bugün camiaya en uzun süre hizmet etmiş çalışanlara hizmet onur belgelerini takdim etmek suretiyle bir araya geldiklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu ekonomi şurası istedi

71. kuruluş yıldönümünde gerçekleşen 79. genel kurulun ilk gününde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yapmış olduğu konuşmada “TOBB’un 71. kuruluş sene dönümünde camiamızla bir aradayız. Yerel kalkınmanın itici gücü olan 365 Oda/Borsa yönetimi olarak bizler, oda ve borsa başkanları, hep daha çok üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Sorunlar ve tespitlerle beraber çözüm önerilerini hazırlıyor, sizinle ve bakanlarımızla istişare ediyoruz. Bunun için de gene sizin liderliğinizde ve makul göreceğiniz bir tarihte, yaşadığımız sıkıntıları aktarabileceğimiz TOBB Ekonomi Şurası’nın düzenlemesini takdirlerinize arz ederiz. 71 senedir aynı ruh, aynı heyecanla, Güçlü Türkiye ve Güçlü Ekonomi için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“Hisarcıklıoğlu emniyet tazeledi”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulunun ikinci gününde açılış konuşmaları, İstiklal Marşı ve hürmet duruşuyla başlayan genel kurul, oda ve borsa delegelerinin oy kullanması, bütçe tasarısının görüşülmesi, TOBB komisyonlarının ve birlik başkanının tarzı ile devam etti. Genel Kurul’da meydana getirilen seçim kararında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oybirliği ile Başkanlığa tekrar seçildi. Hisarcıklıoğlu, kuvvetli Türkiye ve kuvvetli iktisat için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Şahsıma yayınlanan emniyet ve teveccüh için teşekkür ederim” diye konuştu.

“Güven oyumuz gene başkanımız Hisarcıklıoğlu’na”

Genel heyet sonrası izahat yapan ÇTB Başkanı Yılmaz, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına tekrar seçilen TOBB Başkanımız, Türk İş Dünyasının Çatı Kuruluşunun Başkanı, Türkiye sevdalısı, camiamızı her vakit ve her platformda gecesini gündüzüne katarak milli ve internasyonal arenada başarılı bir şekilde temsil eden değerli M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutlama eder, görevinde başarılar dilerim” şeklinde konuştu. – SAMSUN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*