Selvi anketi paylaştı: Erdoğan’ı düşündüren sonuç

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere sayılı günler kaldı. Anket şirketlerinin araştırmaları ise kamuoyu tarafınca merak ediliyor. İktidara yakınlığıyla malum Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranlarına yer verdi.

Selvi, “Yeni anket çıktı… Cumhurbaşkanlığı tarzı ilk turda biter mi?” başlıklı yazısında, geçen haftalarda Habertürk TV canlı yayınını terk etmesiyle gündem olan ve  iktidara yakınlığıyla malum Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir’in anketini aktardı.

4 BİN 745 KİŞİYE SORULDU

Optimar’ın 1-7 Nisan tarihleri içinde 4 bin 745 şahıs ile karşı karşıya gerçekleştirdiği ankette, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?” sorusu yönelti.

Selvi’nin aktardığı sonuçlara göre, ankete katılanların yüzde 45.9’u Erdoğan cevabını verdi. Kılıçdaroğlu diyenlerin payı ise yüzde 43.9 çıktı. Muharrem İnce diyenler yüzde 8.3 olurken, Sinan Oğan’a yardımcı yüzde 1.7 çıkıyor.

DİĞER ANKETLERDE KILIÇDAROĞLU ÖNDE

Öte taraftan öteki anket şirketlerinin araştırmalarında Erdoğan’ın güç kaybetmiş olduğu görülüyor. Yöneylem Araştırma’nın son anketine göre, Cumhurbaşkanı adaylarının kararsızlar oransal olarak dağıtıldıktan sonrasında aldıkları oy payı ise şöyleydi:

Kemal Kılıçdaroğlu: 46.4 
Recep Tayyip Erdoğan: 41.6
Muharrem İnce: 9.1
Sinan Oğan: 2.9

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*