Şarkıcı Kurtuluş Kuş’un yurtdışı yasağı kefaletle kaldırıldı

Şarkıcı Kuş’un daha ilkin reddedilen yurtdışı yasağının kalkması istemi, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın avukat kızı Melek Gökçen Alıcık’ın, davaya müdahil olmasıyla kabul edildi.

KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

B.B.’nin babası Ö.B. ise karara reaksiyon gösterdi.

Baba Ö.B., avukat Melek Gökçen Alıcık’ın Kuş’a vekil olmasıyla yurtdışı yasağının kaldırıldığını öne sürdü. Ö.B., “400 bin lira dediğiniz para nelerdir bu dönemde zaten? Bu insanın kaçma şüphesi olduğundan ikinci celsede yurtdışı yasağı koyuldu. Siyasi başkanın kızının vekâlet koyması bu yasağı kaldırdı. Vekâlet koyduktan sonrasında 5-10 gün zarfında yasak kalktı” ifadelerini kullandı.

400 BİN TL KEFALET

Kuş’un kollanıldığını öne devam eden Ö.B., şunları söyledi:

“3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bir açıklaması var. ‘Verdiğimiz kararda tereddüt bile etmeden’ diye bir yazısı var. Buna rağmen 1. Ağır Ceza Mahkemesi bunu kaldırdı 400 bin TL kefaletle. Bu erkek yurtdışına gidip gelmezse bunun hesabını kim verecek? Bir şekilde bu erkek korunup kollanıyor gibi geliyor bize. Beşer kere reddedilmiş bir yasak. Altıncı itirazda bir vekâlet girdikten sonrasında niye kalkıyor? Dosyaya giren rastgele bir şey yok. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*