Samsung kullanıcılarına kötü haber! Tamamen kesildi

Güncelleme konusu ile ilgili Android‘in en etkin üreticilerinden biri olan Samsung, eski nesil birtakım modellerinden desteğini kesiyor. Şirketten gelen son açıklamaya göre, Galaxy S10 ailesi, A30 ve A50 için güncelleme desteği sonlandı.

Güncelleme olmayacak

Samsung, Galaxy S10 serisinin yanı sıra 2019’da piyasaya sürülen Galaxy A30 ve A50 de dahil olmak suretiyle birtakım eski cihazlarından desteğini çekiyor. Karar, firmanın akıllı telefonlara beş senelik emniyet güncellemesi ve dört senelik Android güncellemesi verme politikasının bir parçası.

Galaxy S21 serisi ve sonraki modeller için geçerli olacak. Bu da eski modellerin artık güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Galaxy S10 ailesinin 2019 senesinde duyurulduğunu ve dört sene süresince desteklendiğini hatırlatmak gerekiyor.

Galaxy S10 serisi, son emniyet güncellemesini Mart 2023’te aldı. Aslında rastgele bir emniyet açığından direkt olarak etkilenmemişti. Yine de Samsung, bütün kullananların son emniyet güncellemesini kurmasını öneri ediyor.

Galaxy S10 Lite ve Galaxy S10 5G, desteği doğranan cihazlar içinde yer almıyordu. Bunun sebebi daha sonrasında piyasaya sürülmeleri ve S10 serisinin bir parçası olarak görülmemesinden kaynaklı kaynaklanıyor olabilir.

Galaxy S10 serisi, A30 ve A50’nin güncelleme almamasına ek olarak, Galaxy Z Flip de artık aylık güncelleme almayacak. Buna göre, sadece üç ayda bir güncelleme paylaşılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*