Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Şu anda ben inanıyorum ki Millet İttifakı‘nın ortaya koyduğu çözüm önerileri ülkemizin sorunlarını çözmeye yeterli.” dedi.

Çeşitli uygulamaları kapsamında Trabzon‘a gelen Karamollaoğlu, Millet İttifakı Trabzon Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Karamollaoğlu, burada yapmış olduğu konuşmada, 6 değişik siyasal partinin ittifak hazırlamaya karar verdiğini belirterek, 2 hafta sonra milletin sandığa giderek kararını vereceğini söyledi.

Milletvekili adaylarının CHP listelerinde yer aldığını anımsatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Böylece parlamentoya girdiğimizde gene değişik parti grupları oluşacak. İnşallah seçime bu şekilde gitmiş olacağız. Onun için beraber çalışmaya ihtiyacımız var. Birbirimizi kollamaya, yardımcı vermeye, farklılıklarımızı nezaket içerisinde ortaya koymaya ihtiyacımız var. İnşallah beklemediğimiz kadar hoş bir zafer kazanacağımızı umut ediyorum.”

Ziyarete, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, ittifakta bulunan partilerin il başkanları ve Saadet Partililer de katıldı.

Partisinin il başkanlığını da ziyaret ederek partililerle görüşen Karamollaoğlu, bir otelde düzenlenen “Trabzon Buluşması” isimli uygulamaya katıldı.

Karamollaoğlu, buradaki konuşmasında, Türkiye’de ilk koalisyonun Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan arasında yapıldığını anlatım ederek, şunları söyledi:

“Çok hoş adımlar atıldı, oldukça hoş mesajlar verildi. Ben Sayın Ecevit’in verdiği mesajı asla unutmuyorum. ‘Biz zamanı bir yanılgı içindeymişiz. Bu arkadaşlarla asla bir vakit bir araya gelinmez, beraber bir işi beceremeyiz zannediyorduk, yanılmışız.’ demişti. Türkiye’nin önü açıldı. Biz Kıbrıs zaferini o dönemde kazandık, o dönemde büyük atılımları gerçekleştirdik. Ama uzun sürmedi, birtakım sebeplerden kaynaklı ki biz kendimizdeki suçu bu aşamada kabulleniyoruz, o hükümet devam etmedi.”

İttifaklarda isabetli bir yol izlenirse büyük neticelerin alınabileceğini kaydeden Karamollaoğlu, “Bugün ülkemizin sorunlarına çözüm üretebilmek için bir araya gelirsek inanın çözüm bulmamak diye bir şey olmaz. Şu anda ben inanıyorum ki Millet İttifakı’nın ortaya koyduğu çözüm önerileri ülkemizin sorunlarını çözmeye yeterli.” diye konuştu.

Programın sonunda Karamollaoğlu’na “Bilge Başkan” yazılı Trabzonspor forması armağan edildi.

Kaynak: AA / Seyit Ahmet Eksik – Politika

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*