Pamukkale’de Ramazan Bayramı yoğunluğu

İHA

Termal suları ve çevresindeki antik kentlerle her mevsim ziyaretçi ağırlayan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan beyaz aden Pamukkale, Ramazan Bayramı’nda da tercih noktası haline geldi.

Bayramın ilk gününden başlayan yoğunlukla beraber travertenlere çıkan vatandaşlar, zamanı noktada eğlenceli vakit geçirdi.

Yabancı turistlerin başta olmak suretiyle Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen ve kentte yaşayan vatandaşların da renkli anlara sahne oluşturduğu Pamukkale, güzelliğiyle de fanatik bıraktı.

Turistler resim çektirdi

Ayrıca turistler bayramda bolca bol resim çektirmiş olduğu zamanı alanda bazı zamanlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Pamukkale, güzelliğinin yanı sıra yanısıra bulunan Antik Kleopatra havuzuyla da dikkat çekti.

Havuz doldu

Romatizma, eklem ağrıları ve muhtelif cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılan antik havuzun, 4 mevsim 36 aşama olan termal suyu her yaştan misafirleriyle dolup taştı.

Deprem sonrası oluşan ve içerisinde zamanı sütun başlıkları enteresan tasarıma haiz olan, ‘Kleopatra’nın güzellik havuzu’ şeklinde de malum havuz, her ülkeden misafirlerini ağırlıyor.

Tatili Pamukkale’de geçiren vatandaşlar, güzelliğe fanatik kaldığını belirterek, her insanın görmesi icap ettiğini söyledi. Eşsiz anlamış olur ise havadan drone ile görüntülendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*