Osmaniye OSB Müteşebbis Heyeti Güven Tazeledi

Türkiye’nin önde gelen organize endüstri bölgelerinden biri olan Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi gerçekleştirdiği 6. Olağan Genel Kurul Toplantısında, OSB müteşebbis kurulu bir kez daha emniyet tazeledi.

Türkiye’nin en mühim yatırımlarının yer aldığı, ülkemizin önde gelen organize endüstri bölgelerinden biri olan Osmaniye OSB Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıya, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah İlbeyli, Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Güdül, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcileri Cafer Takırtaş ve Mustafa Şuaib Sanayiciler ve daha çoğu mühim iş insanı katıldı.

Murat Umur’un Divan Başkanlığında meydana getirilen görüşmede OSB müteşebbis kurulu bir kez daha emniyet tazeledi. Konuşmaların sonrasında meydana getirilen oylama kararında aslolan üyeleri Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz  başkanlığındaki Müteşebbis Heyetin devamına oy birliğiyle karar verildi.  Şerif Tosyalı, Mustafa Baştuğ, Abdullah İlbeyli, Nejan Hatko, Tamer Bilici, Mustafa Güdül, Onur Doğukan Höbek, Ali Özyurt, Volkan Demirel yeni dönemde de Müteşebbis Heyeti’ne seçilen adlar oldu.

Türkiye sanayisinin kalbi Osmaniye OSB’de atıyor

Türkiye’nin önde gelen organize endüstri bölgelerinden biri olan Osmaniye OSB, 700 hektar alan üstüne kurulu. OSB’de 110 sanayici, toplam 130 tesis var. Tosyalı Toyo, Tosyalı Harsco, ArcelorMittal RZK, Crown Bevcan gibi internasyonal endüstri şirketlerine ev sahipliği yapıyor. Çalışan sayısı ise aşağı yukarı 12.500. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında Osmaniye OSB’den 7 firma bulunuyor. Türkiye’nin demir çelik üretiminin yüzde 15’i burada gerçekleşiyor. Osmaniye OSB üyesi şirketlerin gerçekleştirdiği toplam ihracat 1 milyar dolara yaklaşmış durumda. Osmaniye OSB’de aşağı yukarı 9 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen toplam 7.5 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali (GES), 1 yılda kendini amorti ederken ürettiği pak enerji ile OSB’nin elektrik ihtiyacının bir kısmını da karşılıyor. GES projesinde önümüzdeki dönemde dört sahanın birleştirilmesi ve panellerin yenilenmesiyle verimliliğin daha da artırılması planlanıyor. Osmaniye OSB, Türkiye’de ilk kez bir organize endüstri bölgesinde tarıma yönelik girişimde bulunarak 4 milyon TL yatırımla Muz Serası Projesi’ni hayata geçirdi. Osmaniye OSB, AB projesi olan İş Geliştirme Merkezi, 6.000 m2 lik alanda 1500 m2 kapalı alan üstüne kurulu Teknoloji Geliştirme Merkezi, liman irtibat yolu ve programa geçirilmesi planlanan demiryolu projesi ve ziraat alanları ile Türkiye’de yeni nesil bir endüstri anlayışının kalbi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*