Onu Da Bağladı! Microsoft Boosteroid İle 10 Yıllık Anlaşmaya Vardı

Microsoft oyun piyasasını büyük adımlarla sarsmaya devam ediyor. Nintendo ve Valve ile de anlaşmaya varan firmanın bir hedefi daha gerçekleşti. Bulut oyunculuk konusu ile ilgili sayılı şirketlerden olan Boosteroid ile anlaşmaya vardı. Detaylar haberimizde.

Piyasayı ele geçiriyorlar.

Microsoft cephesi geçtiğimiz senelerde yapmış olduğu büyük satın alımlar ve akabinde ele geçirdiği üstünlük ile piyasada büyük bir ağırlığa haiz olmuştu. Şimdi ise oyun dünyasının bir nebze gelişmekte olan bulut oyunculuk bölümüne yatırım yapıyor.

Boosteroid memnun olmalı.

Ocak 2023’te piyasaya giriş yapan Boosteroid bulut oyunculuk uzun devam eden beta devri sonra çıkış yaptı. Cloud gaming hype’ı ne kadar tükenmeye yüz tutmuş olsa da piyasayı bir yerinden tutup iyi işler hazırlamaya devam ediyorlar.

Microsoft ile 10 senelik anlaşma.

Microsoft’un yapmış olduğu satın alımlar vesaire bir kenara yapmış olduğu anlaşmalar oyun piyasası için daha önemli. Bu açıdan Boosteroid ile yapılan 10 senelik antak kalma -ki içinde Call of Duty’yi de barındırıyor- oyuncular için oldukça daha iyi bir haber.

Ukrayna’dan doğrudan yardımcı geldi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, ‘Microsoft’un Boosteroid ile konsorsiyum kurması memnuniyet verici bir haber ve firmanın Ukrayna’ya yönelik süregelen desteğinin bir diğer kanıtıdır’ dedi. ‘Boosteroid’in Ukraynalı geliştirici kadrosu en sıkıntılı koşullar altında dünya standartlarında bir gösterim platformu oluşturdu ve yurttaşlarımızın ve mahalli oyun geliştiricilerin yaratıcılığını ve becerisini ortaya koydu.’ laflarıyla de kendi halkını kutlama etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*