Musk eleştirilere kulak asmadı: Twitter’ın bu özelliği paralı olacak!

Twitter, ücretli abonelik katmanı Blue için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Daha ilkin Blue’ya hususi olarak bir saatlik video yükleme hakkı tanıyan platform, bu süreyi uzattı. Artık Twitter’da iki saate varan videolar paylaşmak olası olacak.

Twitter Blue için video süresi uzadı

Twitter Blue aboneleri, en oldukça video uzunluğunu 60 dakikadan iki saate çıkaran bir güncelleme alıyor. Bir süre ilkin iki dev film (Avatar: Suyun Yolu ve Süper Mario Kardeşler) parçalara ayrılarak Twitter’a yüklenmişti. Platform bu yüzden telif hakkı kurallarının geçerli olacağını söyledi.

Şirket öte taraftan video dosyası için yeni bir ebat sınırlandırmasına gidiyor. İki saatlik videolar için sınırının 2 GB’tan 8 GB’a çıkarıldığı aktarıldı. Son güncelleme, iOS için Twitter uygulaması vasıtasıyla kullanıma açıldı.

Sosyal medya devinin video özelliklerini geliştirmesi, TikTok ve YouTube’a rakip olma çabalarını takip ediyor. Twitter’ın gene de bir video platformu olmadığının altını çizelim. Blue abonesi olsanız bile Twitter’a yükleyebileceğiniz videolar en oldukça 1080p çözünürlüğünde olacak.

Ancak video süresinin uzatılması, korsanlıkla mücadelede endişeleri artırıyor. Son aylarda Twitter kullanıcıları telif hakkıyla korunan filmleri paylaşmıştı. Yeni video güncellemesi ise korsanlığı ve telif hakkı ihlalini körükleyebilecek bu sınırlamayı ortadan kaldırıyor.

Ancak Twitter CEO’luğu koltuğuna oldukça yakında yeni bir ismin oturması bekleniyor. Medya dünyasının tanınan isimlerinden olan Linda Yaccarino, toplumsal medya platformunu yönetecek. Medya ve TV tarafında tanınıyor olsa da, bu endişeleri iyi mi gidereceği bilinmiyor.

Peki sizler bu mevzu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*