Murat Yetkin: Millet İttifakı’nda toparlanma sürerken Cumhur İttifakında bir dağınıklık göze çarpıyor

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, 14 Mayıs seçimlerine giderken; seçim ittifakları içerisindeki son manevraları değerlendirdi. Yetkin, Millet İttifakı’nın toparlandığını, Cumhur İttifakı’nda ise bir dağınıklık bulunduğunu belirtti. 

Yetkin, “Seçim ittifakları içerisinde son manevralar ve Bahçeli’nin hesabı” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener bugün (18 Nisan) Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 47 bin 970 mesken temel atma törenine beraber katılacaklar. Akşener ve Yavaş’ın giderek daha fazla sahada görüneceği bildiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise birleştirici dili ve hitabet kuvvetiyle seçim meydanlarını karşıcılık hesabına ateşliyor; güler yüzlü üslubuyla kitlenin sevgisini kazanmasını biliyor.

Erdoğan da seçim meydanlarına müttefikleriyle çıkıyor. Ancak en son Diyarbakır’a bir yanına Hüda-Parti lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, öteki yanısıra MHP lideri Bahçeli’yi alıp çıkması iyi netice vermedi. Bahçeli’ye inadına Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, ‘HDP’yi dengelemek’ adına Hüda-Par’ın ittifakları için ne kadar lüzumlu bulunduğunu anlatıyor.

İstanbul, Ankara gibi belediye başkanlıklarının 2019 mahalli seçimlerinde CHP’ye geçmesiyle AK Parti bu seçime belediye imkânlarından mahrum giriyor. Erdoğan birazcık da o nedenle bakanlarını mebus talibi yapmış olup tüm devlet imkânlarını partisinin hizmetine vermiş durumda.

Sanki Millet İttifakında toparlanma sürerken Cumhur İttifakında -Erdoğan’ın gücü baskın gelse de- bir dağınıklık göze çarpıyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*