Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın: Kılıçdaroğlu Karaoğlan’ı geçemeyecek

Türkiye pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine odaklandı. Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın, 14 Mayıs seçimleriyle alakalı olarak basın bildirisinde bulundu. Aydın, ”13. Cumhurbaşkanı talibi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile alakalı SSK Genel müdürlüğü dönemine yönelik büyük çöküşün bütün vebalini ona yükleyen eleştiriler haksızdır. Öncelikle Genel Müdürler siyasal iktidarın temsilcileridirler ve repertuvar onlara aittir. Zaten Millet de 2002 de hesabı görmüş, o siyasal iktidarın bütün paydaşlarını toptan tasfiye etmiştir” ifadelerini kullandı.

Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın.

Aydın açıklamalarına şöyle devam etti;

Ancak Genel Müdürler bürokratik sistemin yüklediği psikoloji açısından bilhassa tamamiyle memuriyet kökenli bir sürçten Genel Müdürlüğe giden yoldaki makamlar kariyer değil, takdiri bir makam olduğundan önder kişilik, orijinal karakter sahibi olamazlar. Siyasetin atadığı ve istediği vakit vazife almış olduğu bu kişiler orijinal iş yapamazlar, daima yukarıyı memnun edecek bir davranış modunda olurlar. Mesela mitingde asla oy kıymeti olmayan eski başbakan Davutoğlu 25 dakika. Genel Müdür Kılıçdaroğlu başbakana ayıp olmasın diye 13 dakika konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nda da bunu görüyoruz. Yaptığı liderlik Genel Müdürlük konseptindedir. Mutlaka kendisini direktif verilen bir pozisyonda tutmaktadır. Yani Uluslararası sistemin Türkiye Genel Müdürü gibi davranmaktadır. Amerika – AB – NATO ne derse onun yapacağız, ben onların genel müdürlüğünü yapacağım demektedir. Özgün hiçbir projesi yoktur.

Asıl önemlisi bir felaketin eşiğindeyiz. 1978 Başbakan Ecevit . Hükümet olmak için 9 bakanlık vermiş, Başbakan olmuş, fakat bir senede memleket batmış, yokluklar, kuyruklar ve anarşi hortlamış. Sonrası hüsran 24 ocak batkı kararları.

Yine sene 1999 Ecevit Başbakan ve gene oldukça parçalı birlik ve gene Hüsran, Derviş İflas Kanunları, gene büyük çöküş, büyük batış. 1978 daha büyük felaket… İkisinde de tek gaye Merhum Erbakan’dan kurtulmaktı, fakat sonu oldukça acı oldu.

Şimdi, gene aynı senaryo erkek oyuncular değişik yalnız. Yine dokuz parçalı bir birlik ve dış güdümlü bir iktidar planı ve gene aynı amaç, yalnız erkek oyuncular değişik şimdi gaye Erdoğan’dan kurtulmak. Bütün bir batı histerik halde gidişat tutuyor. Yeter ki Erdoğan gitsin.

‘Elbette bu sefer bu şekilde bir felakete ulus yol vermeyecektir’

Çok partili sisteme geçtiğimiz 1950 den günümüze sol en oldukça 1977 seçimlerinde %42 oy almıştı. Kıbrıs Fatihi, Karaoğlan Ecevit efsanesi bile tek başına iktidar olmaya yetmemişti. Ben gene çıtayı yüzde 42’ye koyuyorum Kılıçdaroğlu, Karaoğlan’ı geçemeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*