MHP leader Bahçeli: Linking terrorism to Kurdish people is an insult and betrayal

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir. Şu hususun bilhassa bilinmesini isterim. Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK’nın en ufak bağları ve bağlantısı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim, Türk milletinin şerefli mensuplarıdır dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ’14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende’ temasıyla Isparta’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen aleni hava toplantısında, partililere seslendi. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin milletin birliğine, demokrasinin geleceğine, insanoğlunun huzur ve refahına kalıcı sonuçlar getirmesini, seçimlerin sağduyulu sakin ve demokratik olgunlukla gerçekleşmesini diledi.

‘TÜRKİYE’Yİ YÖNETECEK NE BİLGİSİ NE DE KÜLTÜRÜ VARDIR’

‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ lafıyla annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Bahçeli, cumhurbaşkanı talibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı talibi Kılıçdaroğlu bunun bile bilincinde değildir. Anaları ağlatanlarla kol kola, yanak yanağadır. Çocuklarımızı yetim bırakan teröristlerle emel ve hedef birlikteliği içindedir. Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy Mehmetlerimize sıkılacak kurşundur. Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy bölünmeye davet, küresel emperyalizme hizmettir. Kılıçdaroğlu ve zillet partilerine verilecek her oy, istikrarımızı dinamitlemek, istiklalimizi kundaklamak, istikbalimizi kurutmaktır. Vicdanı, kalbi ve vatan sevgisi olan hiç bir vatandaşım bu vebale ortak olamaz, olmamalıdır. İnanıyorum ki annelerimiz yarın çocuklarının geleceğine haiz çıkacaktır. Emzikli bebeklere kurşun sıkan hainleri perişan edeceklerdir. Cumhurun zaferi ufukta göründükçe iç ve dış işgal cephesinin nefret salgını yaygınlaşıyor. Kandil’e yuvalanmış PKK’nın elebaşları teker teker Kılıçdaroğlu’na yardımcı açıklaması yapıyorlar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle Türkiye’nin önü kesilmek isteniyor. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi yönetecek ne bilgisi ne de kültürü vardır. Dünyanın ağırlaşan meselelerini kavrayacak akıl ve sezgiden mahrumdur diye konuştu.

‘GAYRİ MİLLİ BATAKLIKTA DEBELENİYORLAR’

Türkiye’nin bölgesinde ve küresel alanda lafı dinlenen ülke olmasının hazmedilmediğini belirten Bahçeli şunları söyledi

YPG elebaşı İHA’dan, SİHA’dan yakınma ediyor, aynı tutumu CHP, İYİ Parti ve öteki zillet partileri de sahipleniyor. Türk milletine hizmetkarlıktan onur duyuyoruz. CHP’liler ABD’yi iyi mi tatmin ve memnun edeceklerini düşünüyorlar. Bunlar gayri ulusal bataklıkta debeleniyorlar. Bunlar ulusal iradenin üzerinde sisli iradenin hayalini kuruyorlar, emperyalizmin arkasına saklanıp Türkiye’yi taşlıyorlar. Zalimlerin tetikçiliğinden medet umuyorlar. Güya demokrasiyi överek Türk milletinin hasret ve hedeflerini karalıyorlar, terör örgütlerini arkalıyorlar, zulmü alkışlıyorlar, zilleti aklıyorlar. Maalesef emperyalizmin hesabına çalışan karşıcılık anlayışının ülkemizde bulunuyor olması utanç vericidir, korkulu bir ilkelliktir.

‘SÖMÜRGELEŞMİŞ BİR SİYASET’

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin bulunduğunu ve milletin üzerinde güç bulunamayacağını vurgulayan Bahçeli, şu şekilde konuştu

Türkiye’de iktidarın yolu yabancı başkentlerden geçmez, geçmeyecektir. Egemenlik kayıtsız şartın milletindir. Milletin üzerinde güç ve kuvvetten bahsedilemez. Zillet ittifakının siyaseti sömürgeleşmiş bir siyasettir. Zillet ittifakının siyaseti, teslimiyetçiliğin lobi faaliyetidir. Bunlardan hayır gelmez. Çünkü zilletin sonu, kararı yoktur. Kılıçdaroğlu ne yapsa nafiledir. İP’ciler, DEVA’cılar, Serokçu’lar, oncular, buncular bilumum sol ve bölücü mihraklar neyle uğraşsa beyhudedir. Türk milletini geçemezler, Türkiye’yi yenemezler. Yüzyılın en parlak idare reformu olan kuvvetler ayrımını netleştiren Türkiye’nin gücüne güç katan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini kötülemeleri de beyhudedir.

‘TÜRK DÜŞMANLARI AYNI KUYRUKTA SIRAYA GİRİYOR’

Kılıçadaroğlu’nun, etnik ve mezhep tahrikçiliğine saptığını ve ‘Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor’ söylediğini söyleyen MHP lideri Bahçeli, Terörist Demirtaş ne demişti; ‘Kürtler potansiyel terörist muamelesi görüyor.’ HDP’li Pervin Buldan neyi söylemişti; ‘Halkı terörist görüyorlar.’ Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir. Şu hususun bilhassa bilinmesini isterim. Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK’nın en ufak bağları ve bağlantısı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim Türk milletinin şerefli mensuplarıdır. Zillet ittifakından buluşan partilerin hepsinin ağzı PKK ağzıdır. Terörist Demirtaş ne diyorsa Kılıçdaroğlu tekrarlamaktadır. Kandil’e yuvalanmış PKK elebaşları Kılıçdaroğlu’na aleni yardımcı yapıyor. Türkiye’den ve Türk milletinden öc almak için fırsat kollayan ne kadar Türk düşmanı var ise aynı kuyrukta sıraya giriyor dedi.

‘SAYIN ERDOĞAN ANADOLU’NUN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ DELİKANLI LİDERDİR’

Partililere Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Evet’ diyecek misiniz diye sorduktan sonrasında ‘Evet’ cevabı alan Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu Isparta sana inanmayacak, milletimiz sana saygınlık etmeyecek. 14 Mayıs’tan sonrasında kalan ömrünü geçirmek için gideceğin tek yer de evindeki mutfağın olacak dedi.ABD ve Avrupa basınında, dergilerinde ‘Recep Tayip Erdoğan gitsin’ başlıkları kullanıldığını özetleyen Bahçeli, Türkiye’nin seçimleriyle alakalı Amerika ve Avrupa Birliği’nin birden fazla ülkesi, iç ve dış Türkiye karşıtı insanoğlu oyunlar kuruyor, yalanlar söylüyor. İftira yapıyorlar. Son günlerde birtakım Amerika ve Avrupa ülkeleri dergilerinde ‘Recep Tayip Erdoğan gitsin’ diye antet atıyorlar. Diyorum ki; Sayın Recep Tayyip Erdoğan Anadolu’nun bağrından çıkmış bir genç adam liderdir. Hans’a, Sam’a, Henry’e, Frank’a Recep Tayyip Erdoğan’ı ezdirmeyiz, Türk siyasetinde de sildirmeyiz diye konuştu. (DHA)

Göürüntü Döküm

————————–

(CANLI-POOL)

Bahçeli’nin konuşması

Mitingi izleyen partililerden görüntü

HABER-KAMERA Ali ÇEVİKBAŞISPARTA, (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*