Meteoroloji’den 13 kente kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden meydana getirilen değerlendirmede Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve Malatya çevrelerinde yer yer sağanak yağışların güçlü olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından güçlü rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması yönünde davet yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre pazar gününden itibaren yurt çapında yağışlı bir hava bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere göre yurt genelinin parçalı ve oldukça bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Van’ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve Malatya çevrelerinde mahalli olmak suretiyle güçlü olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Ege ve Akdeniz’de sıcaklıkların 3 ila 5 aşama azalması beklenirken, öteki yerlerde mühim bir değişim olmaması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden meydana getirilen değerlendirmede Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve Malatya çevrelerinde sağanak yağışların güçlü olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından güçlü rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması yönünde davet yapıldı.

Parçalı ve oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, şark kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*