Meteorik Tahmin: Bu Altcoin Yatırımcılarını Milyonerler Yapabilir!

Paranızı ayı piyasalarında kazanırsınız, boğa piyasalarında ne kadar kazandığınızı görürsünüz. Bu özlü lafla giriş yapan kripto analisti Stu L, kripto milyoneri olmak isteyenler için bir altcoin seçiyor ve birtakım hesaplamalar yapıyor.

Polygon’un (MATIC) tarihsel performansı

Milyoner olmak için net bir MATIC miktarına ulaşmadan ilkin Polygon’un buradan nereye gidebileceğini anlamamız gerekiyor. Bunun için de ilkin nerede bulunduğunu anlamamız lazım. Çoğumuz yüzbinlerce MATIC tutan balinalar değiliz. Yani bu, Polygon milyoneri olmak için büyük bir fiyat hareketi görmemiz gerekeceği anlamına geliyor. Ama olabilir!

Bu nedenle, Polygon’un kendi belirttiği hedef, kriptoda 3 numaralı proje olmak. Bu, sadece Bitcoin ve Ethereum’un arkasında olmayı hedeflediği anlamına geliyor. Şu anda, işte piyasa değerleri:

  • Bitcoin 544 milyar dolar
  • Ethereum 212 milyar dolar
  • Polygon 10 milyar dolar

Bugün, Polygon 10 numaralı altcoin projesi. 79 milyar dolarla mevcut 3 numara Tether. Yani diğer hiç bir şey değişmezse, Tether’i geçmek için Polygon’un 6x’e ya da neredeyse 8 dolarlık bir fiyata ihtiyacı olacak. Bunlar da tatlı hasılatlar olur. Ancak, ‘hiçbir şey değişmezse’ reel olmadığını biliyoruz. İşler her vakit değişmiş olur ve büyük bir boğa piyasasında Polygon ne kadar kazanabilir? MATIC’in toplam arzı 9,8 milyar olup, 9 milyarı dolaşımda. Yani 1,09 dolardan 7,80 dolara bir hareket bizlere bugün Tether’den daha yüksek bir kıymet verecek.

2019’daki bütün zamanların en düşük seviyesi 0,0031 dolar. O günler oldukça geride kaldı. Ancak bütün zamanların en yüksek seviyesi, Kasım 2021’deki büyük boğa piyasası zirvesinin derhal ardındaydı. Aralık 2021’in en yüksek seviyesi 2,88 dolardı. Ve bu bizim açımızdan buradan %150 hoş bir hasılat olur.

Ancak Polygon bütün zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıp milyonerler yapabilir mi? Evet, evet yapabilir!

Altcoin grafikleri ne diyor?

Teknik Analiz ekibimizden Polygon’a bakmasını istedik ve söyledikleri şuydu: “…Önceki döngünün zirvesi olarak 2,88 dolar ve önceki döngünün alt bölümü olarak 0,32 dolar görürsek, bir sonraki boğa koşusunda MATIC büyük ihtimalle 1.30, 1.60, 1.90, 2.33 ve 2.88 dolara doğru yönelecek. Bir önceki yüksek düzen olan 2,88 doları aşmak, MATIC’i uzun solukta 4,46 dolar ve 7,02 dolara (önceki ATH’nin 2,4 katı) getirebilir.”

Ve grafiklerin ne dediğini bilmek faydalıdır. Onlardan oldukça şey öğrenebilirsiniz. MATIC’in de bundan daha yukarılara çıkacağına inanıyorum. Yani, MATIC ve ETH arasındaki 5 yılı aşkın bütün zamanların grafiğine bakıldığında, MATIC, ETH’ye karşı %72 önde. Bu, boğa piyasasında ETH yükseldiğinde Polygon’un daha da yükseleceği anlamına geliyor.

Piyasa değerlerimize baktığımızda, ETH için 212 milyar dolarımız ve Polygon için 10 milyar dolarımız var. ETH’nin bir boğa piyasasında 1 trilyon dolarlık proje olabileceğini ve 4x yapabileceğini düşünüyor musunuz? Çünkü ben yapıyorum. Bitcoin en yüksek seviyesinde 1 trilyon dolara ulaştı ve bankalardan uzakta güvenilir bir sığınak haline geldikçe bunu aşması gerekiyor.

Bitcoin 10 trilyon dolara ve Ethereum 1 trilyon dolara erişebilir mi? Olabileceğine bahse girerim. Ve 5 yılı aşkın bir süredir, bu grafik bizlere MATIC’in Ethereum’a karşı kıymet kazandığını söylüyor. Öyleyse ETH 4x yaparsa, Polygon 4x’ten ne kadar fazlasını yapabilir?

Ne kadar MATIC = 1 milyon dolar?

Yani, aşağıdakilere dayanan boğa argümanlarımızı gördünüz:

  1. Piyasa kıymeti büyümesi.
  2. Piyasa kıymeti hakimiyeti.
  3. Teknik analiz.
  4. Ethereum’a karşı zamanla büyüme.

Ve MATIC’in senenin en iyi seçimlerimizden biri bulunduğunu biliyorsunuz. Peki ne kadar MATIC almamız lazım? Önümüzdeki 2-5 yılda MATIC’in 40-60 dolara çıkacağını öngörüyoruz. Bu, Polygon’un 400-600 milyar değerinde olacağı anlamına geliyor. Bu da Bitcoin’in şu anda bulunmuş olduğu aralık.

Yani 40 dolarda, bu 25.000 MATIC’e ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor. Ya da MATIC milyoneri olmak için yelpazemizin üst ucunda 16.666 ile 25.000 MATIC’e ihtiyacınız olacak.

Makaledeki görüşler ve öneriler analiste ait olup, mutlaka yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan ilkin mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneri ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*