Mersinli Kadınlar Deprem Bölgesindeki Kadınlara Destek İçin Kıyafet Dikti

Mersin Kent Konseyi’nin birleştirici organizasyonu ve Mersinden Kadın Kooperatifi ile Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (GİŞKAD) iş birliğinde, zelzele bölgesindeki hanımlara yardımcı olmak amacıyla misal bir projeye imza atıldı. Mersinli ve depremzede gönüllü kadınların diktiği kıyafetler, Mersin Kent Konseyi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği tarafınca zelzele bölgesindeki hanımlara ulaştırıldı.

Mersinli ve depremzede gönüllü kadınlar, Kent Konseyi’nin organizasyonu ve Mersinden Kadın Kooperatifi ile Girişimci İş Kadınları Derneği iş donanmasında hayata geçirilen proje kapsamında zelzele bölgesindeki hanımlar için bir araya geldi. Mersinden Kadın Kooperatifi’nin Üretim Atölyesi’nde buluşan kadınlar, dikiş tezgahlarının başına geçerek, zelzele bölgesindeki hanımlar için giysiler dikti.

Mersinli ve zelzele bölgesinden Mersin’e gelen gönüllü hanımlar tarafınca üretimi meydana getirilen yüzlerce kıyafet, zelzele bölgesindeki hanımlara ulaştırıldı. Mersin Kent Konseyi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği tarafınca yayınlanan dayanışma örneği, devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*