Marmaris’teki Orman Yangınında Öldürülen Belçikalı Turistin Son Görüntüsü Ortaya Çıktı

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde, 5 hektar ormanın zarar görmüş olduğu yangının çıkmış olduğu bölgede boğularak öldürülmüş ölü bedeni bulunan Belçika uyruklu Khiari Mohammed’in (32), son görüntüsü ortaya çıktı. Yangından 50 dakika ilkin bir iş yerinin emniyet kamerasına yansıyan görüntülerde, bir haftalığına ilçeye tatile gelen Mohammed’in caddede tek başına yürümüş olduğu görüldü.

Marmaris’in Sarıana Mahallesi’ndeki kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda, 23 Haziran günü saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Mahallelinin suç duyurusu üstüne bölgeye sevk edilen 9 helikopter ve 6 uçakla havadan, 6 kamyonet, 2 ilk müdahale aracı, 34 arazöz, 17 su ikmal aracı, 6 dozer, 6 treyler, 13 minibüs, 5 yakıt tankeri, 1 gezici onarım aracı, 1 yangın idare aracı, 20 yöntem personel, 18 orman mühendisi ve 380 işçiyle de karadan alevlere müdahale edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin desteklediği söndürme çalışmalarıyla 3 saatte denetim dibine alınan yangında 5 hektar orman zarar gördü.

DELİL YETERSİZLİĞİYangın bölgesinde bir adam ölü bedeni bulundu. Yangının, öldürülen kişinin ölü bedeninin ormana atıldıktan sonrasında şüpheli ya da şüpheliler tarafınca ateşe verilmesi kararı çıkmış olduğu belirlendi. Muğla ve Marmaris Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafınca vakayla alakalı geniş çaplı tahkîkat başlatıldı. Cesetle alakalı olarak M.A. isimli şahıs gözaltına alındı. ‘Kasten orman yakma’ ve ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla gözaltına alınan, ‘Hırsızlık’, ‘Kasten yaralama’, ‘Cinsel istismar’ ve ‘Tehdit’ gibi çoğu suçtan kaydı olduğu öğrenilen şüpheli, polisteki işlemlerinin sonrasında kanıt yetersizliğinden özgür bırakıldı.KAMERA KAYITLARI TEK TEK İNCELENİYORMuğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan cesede meydana getirilen otopside bu kişinin, boğularak öldürülmüş olduğu belirlendi. Ölen kişinin kimliğinin belirlenmesi için alınan kan numunesi Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderildi. 2 savcının görevlendirildiği vakayla ilgili, bölgedeki kamera kayıtları ayrı ayrı incelendi.İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin de görevlendirildiği soruşturmada emniyet kamerası görüntüleri, otel kaydı ve vatandaşlar ile meydana getirilen görüşmeler kararında cesedin Belçika uyruklu Khiari Mohammed’e ait olduğu belirlendi. Mohammed’in yakınlarının teşhis ve DNA eşleştirmesi için Türkiye’ye çağrıldığı öğrenildi.

Belçika’dan 1 haftalığına Marmaris’e tatile geldiği öğrenilen Khiari Mohammed’in yangından 50 dakika önceki görüntüsüne ulaşıldı. Bir iş yerinin emniyet kamerasına ait görüntülerde Belçikalı turistin, caddede tek başına yürümüş olduğu görüldü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*