Mardin’de meydana gelen kazalarda 5 sanığın yargılanması devam ediyor

Mardin’in Derik ilçesinde art arda meydana gelen, 1 polis memurunun şehit olduğu, 20 kişinin yaşamını kaybettiği, 47 kişinin yaralandığı iki kazaya dair 2’si tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar tır şoförleri Umut G. ile Yunus Ş. bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) katıldı.

Tutuksuz yargılanan firma yetkilisi K.G, M.A. ve K.M.G’nin katılmadığı duruşmada, yaralananlar ve yakınları da hazır bulundu.

Sanık Umut G. ile Yunus Ş. savunmalarını yeniden ederek tahliye talebinde bulundu.

Yaralananlar ile yaşamını kaybedenlerin yakınları da sanıklardan şikayetçi olduklarını belirtti.

Tanıkların dinlenilmesinin sonrasında mahkeme heyeti, dosyada eksikliklerin giderilmesi ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İstenilen ceza

İddianamede, tutuklu tır şoförleri Umut G, Yunus Ş. ile tutuksuz firma yetkilisi sanıklar K.G, M.A. ve K.M.G. ile ilgili “bir ya da çok sayıda kişinin ölümüyle beraber bir ya da çok sayıda kişinin yaralanmasına niçin olma” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Mardin’in Derik ilçesi Üçyol mevkisinde 20 Ağustos 2022’de art arda gerçekleştirilen kazada, 1 polis memuru şehit olmuş, 20 şahıs yaşamını yitirmiş ve 47 şahıs yaralanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*