Kütahyalı güreşçiler 15 madalya ile Türkiye finallerinde

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya’da Okul Sporları Yıldızlar, Gençler A-B Grekoromen Güreş Türkiye Grup Müsabakalarına katılan Kütahya Belediyespor Kulübü bünyesindeki güreşçiler, 15 madalya ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

16 branşta gençlerimizin spor yapmasına imkân tanıyan ve gençlerimizin sporla gelişimlerine mühim katkılar sunan Kütahya Belediyespor Kulübü, başarıları ile göz doldurdu.

Türkiye dereceleri ile başarılarını perçinleyen sporcularımız, en son Bursa’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar, Gençler A-B Grekoromen Güreş Türkiye Grup Müsabakalarına katılım sağladı. 13-16 Nisan 2023 tarihlerinde yapılan müsabakalarda 3 kategoride toplam 15 madalya kazandılar.

Başarılı güreşçilerimiz aldıkları bu madalyalarla beraber 21-24 Mayısta Balıkesir’de düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

Güreş müsabakalarında aşama sağlayan ve madalya kazanan sporcularımız ise; Yıldızlar Kategorisinde; 57 kg Emre Erbey birinci, 48 kg Melih Çelik (Simav) ikinci, 38 kg İbrahim Sönmez, 44 kg Alperen Yıldırım, 52 kg Efe Ali Doğan, 68 kg Yiğit Alp Aydın, 85 kg Onur Kart (Simav) ve 100 kg Sait Efe Çelik üçüncü oldu.

GENÇLER A Kategorisinde; 71kg Muhammed Ensar Duğan birinci, 65 kg Murat Sağlık ve 80 kg İsmail Kaan Deniz üçüncü oldu.

GENÇLER B Kategorisinde; 48 kg Ümit Kocagöbek ikinci, 65 kg Hasan Ceylan, 71 kg Ahmet Emirhan Dursun, 92 kg Aziz Alp Akın üçüncü oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*