Kotanlı; Üyelerimizin hakkını koruyacağız

Demokrat Büro Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Mehmet Zülfi kar Kotanlı, toplu kontrat görüşmeleri aşamasında Gençlik ve Spor Bakanlığı personellerine üvey evlat muamelesi yapılmamasını istedi.

Demokrat Büro Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Mehmet Zülfikar Kotanlı, 01 Ağustos’ta başlamış olacak olan ve 2024-2025 yıllarını kapsayacak döneme dair toplu kontrat görüşmeleri öncesinde yetkili sendika ve konfederasyonun kamuoyuna yansıyan taleplerini incelediklerinde belirterek, “Gençlik ve Spor Bakanlığı personelleri için kısıtlı talepler olduğu, taleplerin son sıralarda bulunduğu görülmektedir. 6. devre toplu sözleşmede tek kazanımın, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Personellerinin Gece Hizmetleri Statüsünde 24 saat esasına göre tuttukları nöbet ücretlerinin 3 katından 4 katına çıkarılması olmuştur.

GSB de sözleşmeden kadro ya geçirilen personellerin tayin-nakil hakkı da çözüme ulaştırılamamıştır.” dedi.

Kotanlı, toplu kontrat taraflarınca hatırlatma yaparak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Personellerine üvey evlat muamelesi yapmayın problemlerini taleplerini görmezden gelmeyin. Sendikamızca Yüksek Öğrenim Gençliğine hizmet veren Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Personelinin öncelikli problemleri ve 7. Toplu Sözleşmede ele alınmasını istediği mevzular belirleme edilmiş olup kamuoyu ile paylaşılmıştır. Sürecin takipçisiyiz toplu kontrat masasından ümitli muyuz? Değiliz. Yüzde 2 haksız hukuksuz Ülke Sendikacılığına, savaşım gücümüze getirilen anti demokratik karar ile sarı sendikacılığın gölgesinde grevsiz ve bütün kesimlerin temsil edilmediği bir masada oldu bitti ile maalesef bu süreç müspet şekilde sonuçlandırılamaz. 7. Toplu Sözleşme sürecinin bütün amme çalışanlarının beklentilerine yanıt vermesi umuduyla, toplu pazarlık sürecinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu. – ERZURUM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*