Kocaeli’de bir plaj daha ‘Mavi Bayrak’ aldı

KOCAELİ (İGFA) – Doğaya ve bütün canlılara ehemmiyet veren çoğu projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki mavi bayraklı plajların sayısını da arttırıyor. Gerekli standartların sağlandığı Karamürsel Ereğli Kumyalı Plajı, ‘Mavi Bayrak’ ödülü almaya hak kazandı. Bu kapsamda Kumyalı plajı mavi bayrağına 23 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek olan merasim ile kavuşacak.

Mavi Bayrak, lüzumlu standartları taşıyan kalifiye plaj, marina ve yatlara verilen internasyonal bir etraf ödülü olarak biliniyor. Ayrıca bu ödül temiz, bakımlı, donanımlı, güvenilir ve bundan dolayı çağdaş bir çevrenin sembolü şeklinde de nitelendiriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri de Ereğli Kumyalı Plajı’nda lüzumlu çalışmaları yaparak, plajı daha donanımlı hale getirdi.

KOCAELİ’DE 9 PLAJ MAVİ BAYRAKLI OLDU

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafınca koordine edilen ve Türkiye temsilciliği Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafınca yürütülen “Mavi Bayrak Programı” kapsamında Kandıra ilçesinde bulunan Cebeci, Bağırganlı, Kerpe, Kumcağız, Miço Koyu Kadınlar, Kovanağzı ve Seyrek Halk Plajları ile Karamürsel ilçesinde bulunan Altınkemer ve Ereğli Kumyalı Halk Plajları meydana getirilen başvurular kararında 2023 yılı için “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazandı. Bu plajlar içinde bulunan Ereğli Kumyalı Halk Plajı için ilk defa müracaat yapılmış, meydana getirilen araştırma ve değerlendirmelerin kararında bu plaj da Mavi Bayrak ödülüne layık görülmüştü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*