Kılıçdaroğlu: Derdi biz çekiyoruz keyfi Avrupalı yaşıyor

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas’ta düzenlenen mitingde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“En geç iki sene içerisinde Suriyelileri kendi ülkelerine uğurlayacağım. Türkiye muhacir kaynağı olmayacak. Avrupalı huzurlu etsin diye burada tutuyoruz. Derdi biz çekiyoruz, keyfi onlar yaşıyor. Bay Kemal buna izin vermez.

Trump dedi ki, bak beni kızdırma senin malvarlığını açıklarım. Tek bir cümle, tık bile çıkmadı. Aynı sual Bay Kemal için söylenseydi, araştırmazsanız namertsiniz derdi. 27,5 sene devlette çalıştım. Her vakit her yerde dürüst vazife hazırlamaya itina gösterdim.

“TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR”

Sinan Ateş’in kattilerini yargıya teslim edeceğim, asla kaygı etmeyin. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu geldi, ona da laf verdim. O vakası da ayrıntılarıyla ortaya koyacağım. Gizli kapaklı bir şey olmayacak.Yok masanın altı, yok üzeri yok terör örgütleri. Açık ve net söylüyorum. Terör bir insanlık suçudur, teröre yardımcı verenin de yanısıra duranın da Allah bin belasını versin. Biz kökten milliyetçiyiz. Bu ülkenin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunuruz. Düne kadar küfrettikleri insanın kapısına gidip para dilenmeyiz. Biz Kuvay-i Milliye’ciyiz.

“EMEKLİLER KURBAN BAYRAMI’NDA 15 BİN LİRA ALACAK”

Emekliler için de sözüm var. Emekliye Ramazan, Kurban bayramında asgari ücret kadar ikramiye verilsin dedik. 2 bin lira verdiler oradan toplam 15 bin lira alacağınız var. Emekliler Kurban Bayramı’nda 15 bin lirayı çekecekler ve harcayacaklar. Kaçırdıkları 418 milyar doları alacağım ve size vereceğim. Onlar yandaşlara Bay Kemal vatandaşa çalışıyor.

“KUL HAKKI YEMEM, YEDİRMEM”

Sizler gibi bir aileden geliyorum. Lüksüm yok, şatafatım yok. 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacğım. Benim kitabımda ayrımcılık yoktur. Birinin derdi var ise onu çözüme ulaştırmak için yollara koyulacağım. Huzura ihtiyacımız var, beraberliğe ihtiyacımız var. Haramilerin saltanatını bitireceğim. Kul hakkı yemem fakat kul hakkı da yedirmem.

Sivas’ı Orta Anadolu’nun en kuvvetli kentlerinden biri haline getireceğiz. Sivas’ın, Anadolu’nun iyi mi şaha kalktığını göreceksiniz. Hedefimiz İstanbul’un nüfusunu 5 sene içerisinde 2,5 milyon azaltmak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*