Kemal-Hülya Elmacıoğlu Cami’nin temeli atıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, Hayırsever Kemal Elmacıoğlu, eşi ve davetliler katıldı.

2023 yılını hizmetlerin açılış yılı olarak duyuru ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İldem bölgemiz yoğun sözü geçen bir yer. Buraya ne yapsak az. Kayseri modelciliği ile hizmet etmeye devam ediyoruz. Kayseri belediyecilikte bir model haline geldi. Burada ne gereksinim var ise tek tek gidermeye çalışıyoruz. Bununla birlikte 15 cami ve kuran kursumuzun inşaatı devam ediyor. Dolayısıyla bu bölgede Büyükşehir ile el ele verdik, ne gerekiyorsa yapıyoruz. Sağlık ocağı, toplumsal tesisi, kütüphane gibi hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz. Bu tür çalışmalarımız devam edecek. 2023 yılını açılışlar yılı olarak duyuru etmiştik. Cumhuriyet’in 100. yılına yakışır açılışları Melikgazi’mizde hazırlamaya devam edeceğiz. Rabbim cemaatini bolca etsin. Rabbim birlik içerisinde hizmet etmeyi nasip etsin. Bu caminin yapımı için yardımcı olan Hayırseverimiz Kemal Elmacıoğlu’na oldukça teşekkür ederim. Melikgazi’mize hayırlı olsun.” dedi.

Hayırsever Kemal Elmacıoğlu ve eşi ise, “Camimizin Fatih Mahallemize ve bütün İslam âlemine hayırlı olmasını dilerim. Bu caminin şehrimize kazandırılmasında katkısı olacak Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza ve kadrosuna oldukça teşekkür ediyoruz. Bu caminin içerisinde cemaatiyle birlikte namaz kılmayı Rabbim hepimize nasip etsin. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Hayırlı bir işe imza attıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, “Kayseri’de birliğin beraberliğin ve dayanışmasın en hoş örnekleri Kayseri’de sergileniyor. Temelini attığımız camimizin hayırla tamamlanmasını temenni eder, hayırseverimize ve alın teri dökenlere teşekkür ederim. ” dedi.

Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir de “Müftülük olarak belediye başkanlarının ilçelerdeki cami ve kuran kurslarına ehemmiyet verdikleri için teşekkür ediyorum. Bu misal de teşkil ediyor. Camilerimiz bir ve birlikte olduğumuz en mühim mekânlar. Rabbim cemaatini bolca ve hayırlı kılsın.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*