Kars’ta emniyet kemeri takmayan sürücülere ceza kesildi

Kars’ta güvenlik kemeri takmayan sürücülere ceza kesildi

KARS – Kars’ta güvenlik kemeri takmayan sürücülere ceza yağdı. Trafik ekipleri sürücüleri hem uyardı, hem de güvenlik kemeri takmadıkları için cezai prosedür yaptı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü karma trafik ekipleri, il genelinde yolculuk eden bütün yol kullanıcılarının güvenlik kemeri takması, seyir durumunda vasıta sürücülerinin cep telefonu kullanmaması, hızlı vasıta kullanımının engellenmesi, bitkin ve uykusuz vasıta kullanımının önüne geçilmesine yönelik tatbik yaptı.

Yapılan denetimlerde araçları durduran ekipler, bilhassa güvenlik kemeri takma konusu ile ilgili sürücüleri uyardı. Sürücülere güvenlik kemerinin önemi anlatıldı.

Yapılan denetimlerde güvenlik kemeri takamayan sürücüler, ilkin uyarıldı. Ardından güvenlik kemeri takmadıklarından kaynaklı cezai prosedür yapıldı.

Kurban Bayramı dolayısı meydana getirilen trafik denetimlerinde sürücülerin bayramlarını kutlayan ekipler, sürücülere bilgilendirme broşürü de dağıttı. Kars’ta trafik denetimlerinin aralıksız devam edeceği öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*