Kar sularında rafting heyecanı

Şırnak’ta baharın gelişiyle birlikte kar sularında rafting heyecanı başladı. Buz gibi sularda antrenman yapan sporcular, yarışlara hazırlanıyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan Kato Dağı eteklerindeki Habur Çayı’nda rafting heyecanı başladı. Yüksek rakımlardaki kar eriyince coşan Habur Çayı’nda sporcular rafting yaparak yarışlara hazırlanıyor. İlçede 5 senedir etkinlik yayınlayan Kato Rafting ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları, buz gibi suda rafting yaparak antrenman yapıyor. Kilometrelerce kürek çeken sporcular, Şırnak ilini temsilen yarışmalara katılmayı hedefliyor. Sporculardan Volkan Gökçe, günlerdir antrenman yaptıklarını anlatım ederek, “Buz gibi sularda yarışlara hazırlanıyoruz. Habur Çayı’nda su yükselince daha hoş oluyor. Bahar aylarında antrenman yapıyoruz. Çok hoş geçiyor” dedi.

Kulüp Başkanı Serdar Gökçe ise tabiat severleri Beytüşşebap’a çağrı etti. Gökçe, “Baharın gelişiyle birlikte çalışmalarımıza başladık. Doğa sporları kulübü olarak rafting branşından hem ilimizi hem de ülkemizi temsil etmek için hazırlanıyoruz. Bütün tabiat severleri burada rafting hazırlamaya çağrı ediyorum. Gelip buradaki harikaları görsünler” diye konuştu. – ŞIRNAK

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*