İYİ Parti Sözcüsü’nden Muharrem İnce yanıtı

Millet İttifakı, on üç aylık çalışmanın sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladı. Millet İttifakı’nda yaşanmış olan krize ve bundan sonraki aşamalara dair soruları İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşad Zorlu, NTV’de yanıtladı.

Öne çıkanlar başlıklar şöyle:

”Sayın Akşener, milleti için adım attı, Türkiye’nin önünü açmak için çalıştı. Bir hususun altını çizmek istiyorum. İYİ Parti ve Genel Başkanımız Meral Akşener, bu ülkenin gün ışığı yarınlara ulaşması için yılmadan bugünlere geldi. Genel Başkanımız Millet İttifakı’nın çimentosudur.”

MUHARREM İNCE İTTİFAKA KATILIR MI?

”Genel Başkanımız da açıkladı, sayın Muharrem İnce oldukça deneyimli bir siyasetçiydi. Aramızda görmekten memnuniyet duyarız fakat bu bizim verebileceğiz bir karar değil.”

MASADA KRİZ NASIL AŞILDI?

”Herkesin kazanacağı bir fomülü hayata geçirdik. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın başarılarıyla Türkiye’de yeni bir zamanın umudunu taşıdılar. Ve milletimizde bir coşku uyandırdılar. Bizim ilkesel durumuşuzda bir farklılık olmadı. Biz halkın bu tercihini tekrar milletimizin huzuruna sunmayı başardık. Seçim kazanıldıktan sonrasında İdeal müddette atamalar yapılacaktır.”

HDP’DEN DESTEK İSTENECEK Mİ?

”CHP’nin ya da öteki partilerin öteki partiyle görüşmesinde problem yok. AK Parti de HDP ile anayasa görüşmeleri sürecinde HDP ile bir müzakere gerçekleştirdi.”

6’LI MASANIN ADAYI KILIÇDAROĞLU

“Parlamenter sisteme geçeceğiz, ve Genel Başkanımız Meral Akşener Başbakan olacak.”

LİDERLER ORTAK MİTİNG YAPACAK MI?

Nasıl bir çabalama yürütüleceğine dair tablo gelecek günlerde netleşecektir. İYİ Parti olarak hazırlıklarımız var, haftaya netleşir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*