İsmail Küçükkaya’dan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yorumu: Bir bayrak yarışı izleyebiliriz

28 Mayıs seçiminin yankıları sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17’nci zaferini duyuru etmesinin sonrasında Millet İttifakı’nda ve CHP içerisinde dengeler bozuldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12’nci mağlubiyetinin sonrasında parti tabanında ‘istifa’ sesleri kaçınılmaz oldu.

Ancak Kılıçdaroğlu, çekilme etmeyeceğini işaret etti.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu krizi sürüyor

Henüz seçim neticelerini sindiremeyen muhalefette, İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu krizi de yaşanıyor.

İmamoğlu’nun Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışa girip girmeyeceği de dört gözle beklenen mevzular arasında yer aldı.

Değişim talebine sıklıkla vurgu yaparak, ‘kurul ya da kurul değişiminin kafi olmayacağını’ belirten İmamoğl’nun bu yorumu, Kılıçdaroğlu yönetimine karşı bayrak açmasına yorumlandı.

Parti içerisinde ise Kılıçdaroğlu istemedikçe kurultayda genel başkan değişiminin olmayacağı düşünülüyor.

“Bir bayrak yarışı izleyebiliriz”

Yaşanan krize bir yorum da Halk TV’de sabah programı sunan İsmail Küçükkaya oldu.

Küçükkaya, canlı yayında bir kulis bilgisini paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

Ben aslında dün birden fazla mühim isimle konuşana kadar İmamoğlu’nun, Kılıçdaroğlu kendi kendine bıraksın beklentisi içerisinde bulunduğunu düşünüyordum. İmamoğlu’nun, mevcut delege yapısıyla beraber Kılıçdaroğlu’na karşı bayrak açacağına olasılık vermiyordum düne kadar. Ama dün konuştuğum adlardan değişik sinyaller almaya başladım. Aslında bir çekişme, bir bayrak yarışını izleyebiliriz. Dünden bu sabaha benim öğrendiğim, Kılıçdaroğlu’na yardımcı veren oldukça isim ‘bu bu şekilde gitmeyecek, olmuyor, kaybederiz’ şeklinde bir dil ve söylem geliştirdiklerini görmeye başladım. Oyunun rengi değişmeye başladı.

Halk TV sunucusu İsmail Küçükkaya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*