İşçi ve işveren taraflarından 11 bin 402 lira olarak açıklanan yeni asgari ücrete ilk yorum

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren yeni asgari ücret rakamı belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 3. toplantısının sonrasında kameralar karşısına geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücretin yüzde 34 zamla brüt 13 bin 414 TL, net asgari ücret ücretinin ise 11 bin 402 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

TÜRK-İŞ: ENFLASYON BELLİ BİR NOKTAYA GELMEZSE ÖNEMİ KALMIYOR

Bakan Işıkhan’ın sonrasında Türk-İş Başkanı Ergün Atalay konuştu. Atalay, Geçen sene ara zamda yüzde 30 civarı zam verilmişti. Bugün yüzde 34. Asgari tutarı artırıp enflasyon belli bir noktaya gelmezse önemi kalmıyor. Emeği geçen her insana teşekkür ediyorum.”

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay

TİSK: ÜÇLÜ MUTABAKATTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol da şunları kaydetti: “Süreç süresince hep birlikte azami çaba gösterdik. Dengeli sayı için çalıştık. İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak rakama ‘evet’ demenin memnuniyeti içindeyim. Üçlü mutabakatla asgari tutarı yeniden güncelledik. Bu beraberlikten de memnuniyet duyuyoruz. İşverenler olarak sıkıntılı dönemeçlerden geçiyoruz, üzerimize düşeni fazlasıyla hazırlamaya hazırız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*