Irak Türk’ü genç, Sinan Oğan’a Türkmeneli Bayrağı verdi

ATA İttifakı cumhurbaşkanı talibi Sinan Oğan, Samsun’daki bir otelde düzenlemiş olduğu basın toplantısında, “Ülkemizin donanması ve bütünlüğü her şeyin üzerinde olacak. 20 yılın bu ülkenin üzerinde yarattığı tahribat var. Biz bu tahribatı önleyecek çoğu çabalama içerisinde olacağız.” dedi.

Oğan, Samsun’daki bir otelde düzenlemiş olduğu basın toplantısında, yurdun her yerinde seçim çalışmaları yaptığını, kendilerine kamuoyunun ilgisinin süratli şekilde arttığını söyledi.

“MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR”

Oğan, “Birileri değişik bazı oyunlarla bizi daha aşağıda göstermeye çalışsa da artık mızrak çuvala sığmıyor. Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, gittiği her yerde Ata İttifakı milletvekilleriyle bulundukları toplumda büyük sevgi seliyle karşılanıyor.” ifadesini kullandı.

Oğan, Türkiye’nin huzur ve birlik içerisinde seçime gitmesini istediklerini, bu nedenden dolayı tüm açıklamalarını Türkiye’nin donanması ve bütünlüğü üstünden yürüttüklerini vurgulayarak, şu şekilde devam etti:

“Ama dün üzülerek gördüm ki hem Binali Yıldırım’ın hem Bekir Bozdağ’ın hem de Süleyman Soylu’nun açıklamaları bu toplumu germeye, bu toplumu bölmeye, parçalamaya, bu toplumu kutuplaştırmaya ve çatışmaya dönük açıklamadır. Buradan uyarıyorum. Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı olarak artık bu ülkede bir dakika bile o görevde kalmaman lazım. Çünkü sen seçimleri bir darbe girişimi olarak anlatım ettin. Kimsenin ne Süleyman Soylu’nun ne diğerinin ne berikinin bu ülkedeki seçimlerin üstüne gölge düşürmeye hakkı yok. Bekir Bozdağ, insanoğlu bunu şampanya ile mi kutlar, Kur’an okuyarak mı kutlar, sana mı kalmış? Toplumun ne inancına ne hayat şekline bizlerin karışma hakkı yoktur. Bizler insanların yediğiyle içtiğiyle ilgilenmemeliyiz. Bizler insanların akşam karnı doymuş, dengeli beslenmiş şekilde yatağa girip girmediğiyle ilgilenmeliyiz.”

“AYRIMCI BİR DİL TOPLUMU GERİYOR”

Oğan, 14 Mayıs seçimlerine azca süre kaldığını, ortamı gerilime götürecek davranışlarda bulunulmaması icap ettiğini belirterek, “Türk milletinin artık kamplaşmaya mecali kalmadı. İnsanlarımızı bölmeye, parçalamaya çalışmayın. Raydan çıkardığınız Türkiye’yi tekrar rayına oturtmak için oldukça gayret sarf ediyoruz. Temiz bir dil kullanıyoruz. Bizim kullandığımız bu pak dil, toplumun genelinde mukamele buluyor fakat sizin kullandığınız ayrıştırıcı dil, ayrımcı dil toplumu geriyor.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*