İnegöl, EMITT 2023’te değerlerini tanıtıyor

Turizm alanında yapmış olduğu girişimlerle şehre yerli ve yabancı gezgin çekmek, kazan kazan politikasıyla gelen her misafirin kent ekonomisi ile esnafına hasılat sağlayacak tanıtım organizasyonlarına ehemmiyet veren İnegöl Belediyesi, 12-15 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen EMITT Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda İnegöl’ün değerlerini bütün dünyaya tanıtıyor.

İnegöl’ün gezim potansiyeli dünyaya yayılıyor

Turizmde Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük buluşması olan EMITT, 26. Kez kapılarını açtı. İnegöl Belediyesi de 7. HOL 7441’nci stant içinde İnegöl Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), Oylat Kaplıcaları, ilk İlçe Kent Müzesi ile Ağaç Sanayi Müzesi, Ortaköy Kervansarayı ve şehrin tabii güzelliklerinin tanıtılmasının yanı sıra stant ziyaretçilerine İnegöl’ü tanıtan broşür ve bilgilendirme kitapçıklarının bulunduğu çantalar armağan ediliyor.

İnegöl bütün güzellikleri ile sizi bekliyor

İnegöl’ün her alanda en uygun şekilde tanıtılması adına fuar organizasyonlarında yer aldıklarını belirten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şehrin bütün güzellikleri ile dünyanın dört bir yanından konuk ağırlamak suretiyle hazır olduklarını ileterek tabiat ve tarih severlere davette bulundu. Başkan Alper Taban, “İnegöl çoğu medeniyete ev sahipliği yapmış zamanı ile köklü bir şehir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra haiz olduğu değerleri ile gezim alanında iddialı bir konuma sahip.

Oylat Kaplıcalarımız kış turizminin yanı sıra her derde şifa olmasıyla yazları da maksimum tercih edilen mekânlarımızdan biri. Başta İnegöl Köftesi olmak suretiyle damak tadındaki bütün lezzetleri ‘Gastro İnegöl’ çatısı altında biriktirerek gastronomi alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sanayisi, tarımı ve üretim potansiyeli ile farkını ortaya koyan İnegöl’ümüz bütün güzellikleri ile sizi bekliyor” dedi.

Turizm 52 sektöre hasılat sağlıyor

Turizmin şehirdeki sektörleri de hareketlendirdiğini ileten Başkan Alper Taban, “Turizm alanı beraberindeki çoğu sektörü hareketlendiriyor. Şehrimize gelen misafirlerimiz bunun yanı sıra esnafımızdan almış olduğu ürünleri de bununla beraber götürüyor. Böylelikle hem kent adına hem de esnafımız adına kazan kazan politikası uygulanmış oluyor.

Sektör temsilcilerinin de anlatım etmiş olduğu gibi gezim alanı 52 sektöre doğrudan hasılat sağlıyor. Bizim de amacımız yerli ve yabancı turistleri İnegöl’de ağırlayarak topyekûn şehrimizin kazanması. Bu doğrultuda ihtiyaç duyulan bütün adımları İnegöl Belediyesi olarak yapıyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*