İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beşiktaş’ta vatandaşlarla buluştu

İÇİŞLERİ Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Beşiktaş Çarşı Meydanı’nda düzenlenen aktivite kapsamında vatandaşlarla buluştu. AK Partinin Büyük İstanbul Mitingi ile ilgili konuşan Soylu, “Dün siyasal tarihimizin en büyük mitingini, aslında en büyük duruşunu, aslında en büyük sahiplenişini hep birlikte gerçekleştirdik. İstanbul gerçekleştirdi” dedi. Buradaki konuşmasını sonrasında Beşiktaş Rizeliler Derneği’ne geçen Soylu, CHP’yi eleştirdi. Soylu, “CHP Genel Başkan Yardımcısının, Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla neler konuştuğunu biliyorum. Dünya ayağa kalkar. Sokağa çıkamazlar” diye konuştu.

Beşiktaş’ta düzenlenen aktivite kapsamında vatandaşlarla buluşan Bakan Soylu, AK Partinin Büyük İstanbul Mitingi’ne değinerek, “Dün siyasal tarihimizin en büyük mitingini, aslında en büyük duruşunu, aslında en büyük sahiplenişini hep birlikte gerçekleştirdik. İstanbul gerçekleştirdi. Gelebilen kadar gelemeyen yollarda insanoğlu vardı. Çok net söyleyeyim. Bir yandan metronun ağır ağır işlemesi ve bozulması. Diğer yandan metrobüslerin neredeyse yarıdan daha azca servislerinin ortaya konulması, bir yandan yaptıkları tüm engellemelere karşın Allah’a şükür insanlarımız yürüyerek, insanlarımız oraya adım adım gelmiş olarak milyonlarca insanoğlunun bir arada kucaklaştığı ve bizim kararımızı ABD değil, bizim kararımız Avrupa değil, bizim kararımızı milletimiz biçer diyen bir anlayışın sahipleri dün bir duruş gösterdiler” dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Soylu, ” Size bir şey söyleyeyim. Ben İçişleri Bakanı’yım. Bütün rakamlar elimde. Tarihin en büyük hasılatını bugünkü İstanbul Büyükşehir Belediyesi alıyor. Peki 4 senedir İstanbul’da ne yaptığını, hayatınızın hangi noktasına dokunduğunu bir sormak istiyorum. Birisi desin ki, birisi desin ki bir şey yaptılar. Şunu yaptılar desin” şeklinde konuştu.

“SANKİ OYU AMERİKALI SEÇMEN, FRANSIZ SEÇMEN KULLANACAKMIŞ GİBİ”Muhalefeti eleştiren Bakan Soylu,” 14 Mayısta bir seçim var. Tam da seçim bunların üstünden gidecek. Şunu söylemek istiyorum. Bu pazarlığı net kesmişler. ABD ile bu pazarlığı, Avrupa ile bu pazarlığı kesmişler. Kestikleri şu. Yani siz bizim dediğimizi yapmış olursanız biz sizi destekleriz. Neyle destekleriz?  Dergimizle destekleriz. The Economist ile destekleriz. Neyle destekleriz? Der Spiegel ile destekleriz. Sanki oyu Amerikalı seçmen Fransız seçmen oy kullanacakmış gibi, Alman seçmen kullanacakmış gibi, bu çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Bunu uzun uzun yıllardan beri yapıyorlar. Bunu her insana yaptılar. Bunu Atatürk’e yaptılar. Bunu Ecevit’e de yaptılar. Bunu Menderes’e yaptılar. Bunu Tansu Çiller’e yaptılar.  Bunu Erbakan’a da yaptılar. Bunu Recep Tayyip Erdoğan’a defalarca yaptılar. Bir karar vereceğiz. Bu memleket bizim mi? Yoksa bu memlekete istedikleri gibi müdahale etme hakkına sahipler mi? Ben bunu görüyorum. Bu memlekete istedikleri gibi müdahale etmek istiyorlar. İlgili büyükelçilikte CHP Genel Başkan Yardımcısının, Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla neler konuştuğunu biliyorum. Dünya ayağa kalkar. Sokağa çıkamazlar. Bunu oldukça net söylüyorum, sokağa çıkamazlar. ve diyorlar ki Bunu devletin bilme hakkı var mı? Yani devletin kendine karşı ajanlık yapmayı bilme hakkı yok mu? En meşru haktır” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*