Hadise Sonunda Patladı: Reza Zarrab’la İlişki Yaşadığını Söyleyen Bircan Bali ve Seren Serengil’e Dava Açtı

Türkiye’nin en sevilen seslerinden Hadise, kendisi ile alakalı çıkan ilişki dedikodularına artık dayanamadı. O Ses Türkiye’de bir devre beraber jüri koltuğuna oturmuş olduğu arkadaşı Ebru Gündeş’in eski eşi Reza Zarrab’la ilişki yaşadığına yönelik haberler yapan uygulamaya ve sunucularına manevi tazminat davası açtı.

Hadise gerek şarkıları, gerekse sevimli duruşuyla Türkiye’nin en sevilen adları içinde yer alıyor.

Genç yaşlarından itibaren bütün şarkıları hit olan, hatta Eurovision’da ülkemizi temsil eden ve yarışmadan dördüncülükle ayrılan Hadise, Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği O Ses Türkiye uygulamasıyla da adeta evimizden biri oldu.

Yıllardır O Ses Türkiye’nin değişmez jürisi olarak ekranlarımıza gelen Hadise magazin gündeminin de maksimum konuşulan isimlerinden biri haliyle.

Giydiği kıyafetler, şarkılarının kipleri, sahne şovları, aşkları derken bir türlü dillerden düşmüyor kendisi. Ayrıca toplumsal medyayı etken kullanmasıyla da ön plana çıkan isimlerden.

Hadise ile alakalı en öğrenmek istediğimiz konulardan biri aşk yaşamı oldu yıllardır. Sinan Akçıl’la olan ilişkisinden sonra kimseyi paylaşmama sonucu almıştı. Ta ki Kaan Yıldırım’a kadar…

Yıllardır olan ilişkilerini saklayan ve basından gizli saklı tutacağını söyleyen Hadise, oyuncu Kaan Yıldırım’a olan aşkını paylaşmaya karar vermişti. İkili 1.5 sene kadar beraberlik yaşasa da ilişkileri bir dargın bir barışık ilerliyordu. 2021’in Haziran ayında ise tamamiyle yollarını ayırmışlardı. Hatta Hadise yaptırdığı ‘H❤️K’ dövmesini sildirmişti.

Ardından kendisini meşhur işletmeci Mehmet Dinçerler ile görmüştük. Yine gizlisi saklısı olmayan bir aşktı bu da.

Yaklaşık bir sene süresince ilişki yaşayan Hadise ve Mehmet Dinçerler 15 Mart 2022’de nişanlanmıştı. Sonrasında Mayıs ayında sessizce aile içinde bir nikah töreni ile evlendiklerini öğrenmiştik. Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen nikah töreninden resim paylaşılmamasını rica etmişlerdi. Fakat bu evlilik o kadar da uzun süreli olmamıştı. İkili Eylül ayında Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde tek celsede evliliklerini sonlandırdı. Boşanma dilekçesinde Hadise’nin, Mehmet Dinçer’den ruhsal baskı görmüş olduğu anlatım edilmişti.

Asıl bomba ise boşanmadan sonra Hadise ve Ebru Gündeş’in eski eşi Reza Zarrab içinde ilişki olduğu iddialarıyla patlamıştı.

Bir devre O Ses Türkiye’de oldukça yakın olduğu arkadaşı Ebru Gündeş’in eski eşi İranlı Reza Zarrab’la ilişkisi olduğuna yönelik dedikodu çıkartan, ilaveten Hadise’nin bizzat şahsına, onuruna, şerefine ve saygınlığına yönelik hakarette bulunan Bircan Bali, Seren Serengil, Arto ve sundukları tv programına manevi tazminat davası açtı.

Dedikodular ilk çıkmış olduğu dönemde Hadise toplumsal medya hesabı üstünden açıklamada bulunmuş ve bu şekilde bir şeyin mevzubahis olmadığını dile getirmişti.

Söylemlerin ardı arkası kesilmeyince, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava dilekçesi götürüldü. Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

‘Davalılar Bircan Bali, Arto olarak tanınmış Harutyan Dalga ve Seren Serengil, davalı kanalda gösterilen programda yorumcudurlar. Tarafların gazeteci olmadığı, hayatlarının hiç bir aşamasında magazin muhabirliği dahi yapmadıkları, basın mensubu da olmadıkları ilk önce vurgulanması ihtiyaç duyulan hususlardır.’

Yapılan haberlerin benlik haklarına tecavüz düzenlediğini belirten dilekçede, sunucuların marka itibarını zedelemeye çalıştıklarının altı çizildi.

‘Davalılar her gün müvekkilin benlik haklarına saldırarak Reza Zarrab ile beraber olduğunu, Zarrab ile aktüel olmayan haberleri, müvekkille alakalı her aktüel habere sokuşturarak adeta mevzuyu sıcak tutmaya çalışmakta, bu mevzu ile müvekkilin toplumdaki itibarını ve marka kıymetini zedelemeye çalışmakta ve bu hususta ellerinde kanıt olduğunu, bu delilleri kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek şantaj yapmaktadırlar.’

Hadise’nin avukatı Erol Müezzinoğlu meydana getirilen haberler için, “Bu tecavüzün mahkemece durdurulmasını istiyoruz.” dedi.

‘Türkiye’de bir pop star, milli kanalda her gün şantaj ve tehdide maruz kalmaktadır. 

‘Skandallar kraliçesi’, ‘metres’, ‘vergi kaçakçısı’ ve daha çoğu korkulu ödat ile basın ve anlatım özgürlüğüne ters düşecek yakıştırmalarla anılan müvekkili toplum, elleri cebinde uzaktan izlemektedir.

Bu tecavüzün mahkemece durdurulmasını istiyoruz. Davalılar müvekkilin şeref, mesleki kariyeri ve itibarına dizgesel bir halde saldırıda bulunmuşlardır.

Müvekkilin yapmakta olduğu iş sebebiyle çalmış olduğu kurumlar, iş anlaşmaları, cemiyet ve ailesi nezdinde haiz olduğu saygınlık ve saygınlığı zarar gördüğünden 50 bin liralık manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz.’

Toplamda 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açıldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, davalıların şahit dinletme isteği reddedildi.

Dava mevzusundaki eksiklerin giderilmesi adına duruşmanın ertelenmesi sonucu alındı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*