God of War: Ragnarök Çıkışına Sayılı Günler Kala Sızdırıldı

Son yılların maksimum dört gözle beklenen oyunlarından biri olan God of War: Ragnarök’ün çıkışına artık sayılı günler kaldı. 2018’de çıkan oyunun devamı durumunda olan yapım, oyunseverler tarafınca büyük bir heyecanla bekleniyor.

Ancak Sony içeriğinde etkinlik yayınlayan geliştirici firma Santa Monica Studio’dan gelen bilgiler, oyunun çıkışına aşağı yukarı iki hafta kala sızdığını gösterdi. Şirketten oyun yönetmeni Cory Balrog, toplumsal medya üstünden yapmış olduğu bir paylaşımda God of War: Ragnarök’ün birtakım fizyolojik kopyalarının erken satışa çıktığını anlatım etti.

Santa Monica Studio, oyunu bekleyenlerin spoilerlar konusu ile alakalı dikkatli olmasını önerdi

Yakın zamanda paylaşımda Balrog, “Bir satıcı, piyasaya sürülmeden aşağı yukarı iki hafta ilkin oyunu satmaya başladı. Bu oldukça büyük bir hayal kırıklığı” ifadelerini kullandı. Ünlü isim, spoiler ihtimali sebebiyle kullanıcılardan özür diledi.

Bunun haricinde Santa Monica Studio da dün mevzuya dair resmi bir izahat yaptı. Açıklamada artık web ortamlarında God of War: Ragnarök’e dair spoilerların bulunduğu, bu nedenden dolayı de oyunu bekleyenlerin dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Stüdyo ilaveten kullananların toplumsal medyada birtakım anahtar kelimeleri sessize alarak spoilerlardan kaçınmasını önerirken, sızıntı sebebiyle oyuna erken erişen kişilerin de bu hususta dikkatli olmasını ve oyun hakkında bir şey paylaşmamasını istek etti.

Yaşanan olay, heyecanla beklenen God of War: Ragnarök’ün ilk sızıntısı değil. Bu ay içerisinde bir Twitter kullanıcısı da oyuna erken erişmeyi başarmıştı. Kullanıcı, hesabından yapımın ilk birkaç saatine ait monitör görüntüleri paylaşmıştı.

Eğer siz de çıkışını bekleyenlerden ve spoiler görmek istemeyenlerdenseniz toplumsal medyadaki bu mevzuya ait içeriklerden birkaç hafta uzak durmanızda yarar var. God of War: Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülecek. Ön siparişe oluşturulan oyunun PlayStation fiyatı ise 799 TL.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*