FIFA’dan Kazakistan hamlesi

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Kazakistan’da futbolun gelişimine destek olmaya hazır olduklarını söyledi. Infantino, temaslarda bulunmuş olduğu başkent Astana’da, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafınca Cumhurbaşkanlığı Sarayı Akorda’da kabul edildi.

Tokayev, Kazakistan’da bir milyondan fazla kişinin dizgesel olarak futbol oynadığını, 7 binden fazla çocuğun da ülkenin değişik bölgelerinde kurulan merkezlerde antrenman yaptığını anlatarak, “Ziyaretinizi Kazakistan futbolunun gelişimi açısından oldukça mühim buluyorum. FIFA ve sizinle olan iyi ortaklığımızı sürdürme niyetindeyiz.” diye konuştu.

FIFA Başkanı olarak Kazakistan’da ilk kez olduğunu belirten Gianni Infantino ise “Kazakistan yalnızca yöresel düzeyde değil, küresel ölçekte de oldukça mühim bir ülke haline geldi. FIFA için mükemmel bir ortak. Birlikte çalışmamız gerekiyor zira futbol bu ülkedeki toplumun entegrasyonu ve öteki ülkelerden insanları bir araya getirmek için mükemmel fırsatlar sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Infantino, FIFA’nın etkin internasyonal tecrübesini paylaşmaya ve Kazakistan’da futbolun gelişimine destek olmaya hazır olduklarını vurguladı. (AA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*