Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Bu böyle gitmez!

Fenerbahçe Opet’in şampiyonluğa ulaşmasının sonrasında açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ali Koç, “Eczacıbaşı ve VakıfBank gibi Avrupa’nın en kuvvetli takımlarını yenerek kupayı almak oldukça güzel. Doğru yoldayız. Ne yazık ki futbolda şampiyonluk gelmeyince bu başarıların kıymeti ve kıymeti, olması gerektiği kadar olmuyor. Bakarsınız futbolda da bir şeyler olur. Dünya çapında bir yöntem direktör. Dünya Kupası öncesi oynadığımız futbol. Her şey bizim lehimize idi” şeklinde konuştu.

Hakem hataları hakkında belgesel hazırladıklarını belirten Koç şu şekilde devam etti: “Dünya Kupası sonrası sorun yaşadık. Büyük maçlardaki sıkıntı. 3-4 adet alt sıradaki takımlara kendi sahamızda puan kaybetmemiz. Şu an elimizdeki hedef Türkiye Kupası fakat ligde de her şey bitmiş değil. Bu ülkede kritik, oldukça konuşulan hatalar, sıklıkla bir takımın lehine öteki takımın aleyhine oluyor. Aleyhine olan ekip her vakit biz oluyoruz. Lehine olan ekip da malum.”

“HER ZAMAN KAZANILMAZ!”

“Zaman içerisinde bunun kırılması lazım. Zayıfladılar fakat şunu söylemek istiyorum. Futbolda da başarı gelecektir. Bu bu şekilde gitmez. Bu talih hep bu şekilde gitmeyecek, bir yerde dönecek. Bakarsınız bu yıl döner. İnşallah bu (voleyboldaki) kupa öteki kupaların habercisi olur. Fenerbahçe harbiden bir spor kulübü, her alanda tepeye oynuyoruz. Her vakit tepeye oynadığınızda her vakit kazanamıyorsunuz. Sevinci olmasıyla birlikte üzüntüsü de olabiliyor. Elimizden gelenin en iyisini hazırlamaya çalışıyoruz.”

BAKANLIĞA ÇAĞRI

Ali Koç, salon sporlarındaki duruma değinirken “Bu ülkede sporun kalkınmasına 3 büyük kulüp hizmet etti. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye sporu geliştirme rolü verilmiş. Ama yarıştığımız takımlara bakın. Onların bütçesiyle bizim bütçemiz. Biz yardımcı beklerken oldukça daha kuvvetli mali imkânları olan amme bankaları ve şirketlerle yarışmak zorunda kalıyoruz. Spor bakanlığımızın doğru mu yanlış mı yapıyoruz diye bakması lazım. Bir bankanın, havayolunun parasını harcamak kolay. Biz bırakın primleri, maaşları iyi mi vereceğiz diye düşünüyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*