Erdoğan’la görüşen Destici, Kızılay Başkanı’na bir kez daha istifa çağrısı yaptı

11 ilde yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremlerin sonrasında Kızılay‘ın Ahbap Derneği’ne 46 milyon TL’lik çadır sattığı ortaya çıkmıştı. Taraflar mevzu ile ilgili açıklamalar yapsa da mevzubahis vaziyet büyük reaksiyon çekmişti.

“SORUMLULUĞUNUN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMESİNİ BEKLİYORUM”

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a çekilme çağrısı yapan Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, misafir olduğu programda yeni açıklamalarda bulundu. Destici, Kınık’a yönelik yapmış olduğu çekilme çağrısını yineleyerek, ” Kızılay‘ın çadır satmasını kabul edemem. Kızılay Başkanı ile görüşmedim. Ben her şartta Kızılay Başkanı’nın sorumluluğunun gereğini yerine getirmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

DESTİCİ NE DEMİŞTİ?

Çadır satışının ortaya çıkmasından sonrasında Kerem Kınık’ın çekilme etmesi icap ettiğini düşünen Destici, şunları söylemişti: “Sorumluluk sahibi olanların gereğini yerine getirmesi gerekir. Herkes biliyor gereğinin ne olduğunu. Mutlaka, sorumluluklarının gereği neyse, görevini daha ehil, daha hoş şekilde yapabilecek kadrolara bırakmaları gerekir. Çünkü bunun yanı sıra burada bir vebal vardır. ‘Çadırı sattığımız dernek de esasen çadırı götürüp depremzedelere kuruyor’ gibi bir müdafaa olmaz. Burada mühim olan Kızılay’ın ne yaptığıdır, yurttaş ona bakıyor, sonrasının bir anlamı yok.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*