Erdoğan, eşcinsel evliliği yasallaştıran Meksika’yı işaret etti: Bizde de bu çalışmayı yürütenler var, karşısında duracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçe müftüleri istişare toplantısına katıldı. Burada bir konferans yapan Erdoğan, önceki gün alınan kararla Meksika’nın tamamında homoseksüel evliliğe izin verilmesini misal göstererek, şunları söyledi:

İNSANLIK İRTİFA KAYBEDİYOR

“Dünyanın içerisinde bulunmuş olduğu zor süreç, İslam’ın yaşam veren ilkelerini ortaya koyuyor. İnsanlık onca imkana karşın manevi bakımdan giderek daha oldukça irtifa kaybediyor. Materyalist ideolojiler, toplumsal açılardan felakete sürüklüyor. Bunun işaretlerine birçok alanda tanık oluyoruz. Kimi Batılı ülkeler uyuşturucu kullanımının, hanıma şiddetin maksimum görüldüğü yerlerdir. Kadına yönelik sertlik ile çocuklara yönelik suçlar, bu ülkelerin sicilinin kim bilir en fena olduğu konulardır.

SAPIKLIK, AHLAKSIZLIK, ÇARPIK İLİŞKİLER

Toplum birkaç marjinalin adeta oyuncağı haline dönüşmektedir. Sapıklık, ahlaksızlık ve çarpık ilişkiler bilgili şekilde özendirilmektedir. İnsanı öteki varlıklardan ayıran ne kadar kıymet var ise küresel odakların desteği sayesinde yok ediliyor.

BENZER SIKINTILARI BİZ DE YAŞAYABİLİRİZ

Kendi değerlerine karşı küstah içimizden mankurtlar kabul etmese de gerçekler apaçık ortadadır. Şimdiden harekete geçip vakitlice tedbir almazsak ileride benzer sıkıntıları bizim de yaşamamız kuvvetle muhtemeldir. Bu değişim önerisiyle bir taraftan başörtüsüne anayasal garanti kazandırırken öteki taraftan da aile müessesini korumayı hedefliyoruz. Aile kurumuyla ilgili bilhassa 140 bini aşan siz kıymetli hocalarıma büyük vazife düşüyor. Sadece cami değil, bilhassa minderden devamlı olarak her cuma bunu işlemeniz öyle zannediyorum ki bizler için olmazsa olmaz bir görevdir.

GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ MİLLET

Milyonlar sizi devamlı dinlemekte, ve sizden onlara meydana getirilen davet bilhassa aile kurumumuzu güçlendirmenin en mühim tembih mekanizması olacaktır. Güçlü aile, kuvvetli millet. Güçlü aileleri kurduğumuz anda milletimiz güçlenecektir.

Meksika’da tamamen bu sapkın süreç yasal olarak zemine oturtulmuş. Değerli kardeşlerim ülkemizde de bu çalışmayı yürütenler var mı? Var. Ama bizler bu çalışmaların karşısında sonuna kadar dimdik duracağız. Ve bu Müslüman topluluğu birilerine yedirmeyeceğiz. İnşallah TBMM’deki akıl, vicdan ve feraset sahibi bütün milletvekillerimizin kuvvetli desteği sayesinde bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*