Erden Timur’dan Fenerbahçe’ye: Asıl sizin yaptığınız namertçe

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, sarı-kırmızılı kadrosu takip eden basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu.

Erden Timur, Türk futbolunda gerilimi artıracak davranışlardan uzak duracaklarını belirtti.

Timur, Fenerbahçe Kulübünün birtakım hususları canlı yayında münakaşa talebine katılmayacaklarını belirterek, “Bu doğru değil. Gerilimi artıracak bir hareket olur. Biz gerilimi çoğaltmak istemiyoruz. Rakip ekipler izahat yaparken biz kaç kez itidal çağrısında bulunduk. Bu üst üste yanlışlar diğer takımlara yapılma olsaydı ortalık iyi mi yangın yerine çevrilirdi. Hala kendi lehine hata meydana getirilen hatayla alakalı konuşan tek kulüp biziz. Belagatıma, herkesle baş edeceğime eminim fakat bu doğru değil. Bu Türk futboluna zarar verir.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe raconsuzluk demişti

Geçen günlerde katılmış olduğu bir yayında Fenerbahçe’nin Mauro Icardi ile Nicolo Zaniolo’ya yapmış olduğu tekliflerin belgesini yayınlayan Erden Timur, bu hareketiyle alakalı sarı-lacivertli kulübün idare heyeti üyesi Selahattin Baki’nin “Raconsuzluk” nitelemesini değerlendirdi.

Timur, kendilerinin de Fenerbahçe’nin görüştüğü futbolculara öneri götürmüş olduğu iddialarını reddederek, şunları kaydetti:

“Bence mertçe davranışı manipüle etmeye çalışıyorlar. Türkiye’de bir oyuncuyu alan bir takım, rakibinin oldukça daha yüksek teklifini gazetecilere sızdırır. Bu, namertçe yapılır. Kimse çıkıp mertçe vakası anlatmaz. Biz 2 ay sabrettik. Aldığımız oyuncuların sakatlıkları mı kalmadı, istememeleri mi kalmadı. ‘Bizim istemediğimiz, çöpe attığımız oyuncuyu aldınız.’ algısı oluşturdular. Biz 2 ay süresince uyardık fakat devam ettiler. Biz de prensipli bir halde çıkıp, başkaları üstünden servis etmeden, mertçe gösterdik. Herhalde mertliklere alışkın olmadıkları için bunu yanlış yorumluyorlar. Bu aslan gibi mertçe bir davranıştır. Ben hiç bir vakit ilkin Fenerbahçe’nin talip olduğu oyuncuya öneri vermedim. Varsa bu tarz şeyleri çıkarsınlar. Bunu raconsuzluk değil racon ve mert bir davranış olarak algılarız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*