Elon Musk’tan Çok Sert Uzaktan Çalışma Açıklaması!

Milyarder iş insanı Elon Musk, kısa bir müddet sonrasında Türkiye’de tekrar gösterim hazırlamaya başlamış olacak CNBC‘ye bir röportaj verdi. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Musk, COVID-19 pandemisiyle iyiden iyiye yaygınlaşan uzaktan çabalama metodu ile alakalı de konuştu. Musk, uzaktan çabalama ile alakalı olabildiğince sert cümleler kullandı.

Elon Musk’a göre uzaktan çabalama “ahlaki açıdan yanlış” ve bir “saçmalık“tan ibaret. Verdiği röportajda “İnsanların karşı karşıya olduklarında daha üretken olmaları gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullanan Musk, uzaktan çalışmaya neden karşı çıktığını da bu laflarla açıklamış oldu.

“Kuryeler ve inşaat işçileri evden mi çalışıyor?”

Elon Musk, CNBC’ye verdiği röportajda beyaz yaka ile mavi yakayı da birbirine karıştırdı. “Kuryeler ve inşaat işçileri evden çalışamaz” diyen Musk, kendi yönetmekte olduğu şirketlerdeki çalışanların da evlerinden çalışamayacaklarını anlatım etti. Milyarder iş insanının masa başı iş ile el ya da vücut emeği isteyen işleri iyi mi aynı kefeye koyduğu anlaşılamadı.

Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar, iş insanının uzaktan çalışmaya net bir halde karşı bulunduğunu gözler önüne seriyor. Üstelik Musk, bu kararından dönecek gibi de görünmüyor. Zira yapmış olduğu açıklamalarda, “Tesla’da çalışmak istiyorsanız, SpaceX’te çalışmak istiyorsanız, Twitter’da çalışmak istiyorsanız, her gün ofise gelmelisiniz.” şeklinde bir cümle kuran iş insanı, bu noktadaki tavrını net bir üslupla göstermiş oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*